Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Hükümetin Kurban bayramı müjdesi PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Pazartesi, 10 Aralık 2007
3809 kişi okudu
83325.jpg

Cemil Çiçek, Kurban bayramında, otoyolların, boğaz geçişlerinin ve toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını ve SSK ile Bağ-Kur emeklisine erken maaş verileceğini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı, Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Kurban Bayram süresince, otoyolların, boğaz geçişlerinin ve toplu taşıma hizmetlerinin ücretsiz olacağını açıkladı. Çiçek, SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarının da bayramdan önce ödeneceğini bildirdi.

Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyerek toplantının gündemi hakkında bilgi verdi. Kurban Bayramı’nı süresince alınacak önlemler hakkında açıklama yapan Çiçek, 19 Aralık 2007 Çarşamba günü saat 00.00’dan başlayarak 24 Aralık 2007 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar otoyol ve Boğaziçi köprülerinden ücretsiz geçileceğini belirtti.

Çiçek, 20 Aralık 2007 Perşembe günü saat 00.00’dan başlayarak 23 Aralık 2007 Pazar günü saat 24.00’e kadar belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden de vatandaşların ücretsiz yararlanmasıyla ilgili Bakanlar Kurulu kararı alındığını açıkladı.

- EMEKLİ MAAŞLARI BAYRAM ÖNCESİ -

Daha önce SSK emeklilerinin maaşlarının 17-24 Aralık, Bağ-Kur'luların ise 25-28 aralık tarihleri arasında ödendiğini anımsatan Çiçek, “14 Aralık Cuma, 17-18-19 Aralık tarihlerinde hem SSK hem de Bağ-Kur emeklilerine son numaralarına göre ödemeleri yapılmış olacak” dedi.

-POSTA ÇEKLERİNDEN ÜCRET ALINACAK-

Posta Kanunu'nda değişiklik yapılacağını belirten Bakan Çiçek, PTT tarafından ücretsiz olarak yürütülen, bir posta çeki hesabından diğer bir posta çeki hesabına yapılan para hareketlerinden bundan sonra ücret alınacağını söyledi

Çiçek, spor müsabakalarında, özel hukuk tüzel kişilerine imkân verilmesiyle ilgili bir düzenleme yapıldığını da bildirerek, “Halen bu konu zaten özel hukuk kişileri tarafından yürütülmektedir, özellikle iddia konusu. Ancak yasal dayanakları bakımından açılmış bir kısım davalar var. Bu davaların bir hukuki temele dayanması gerekmektedir, O nedenle bu kanunda değişiklik yapılması suretiyle bu yasal boşluğu gidermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

-ÜÇ KURUM BİRLEŞECEK-

Bakan çiçek, Kamu Yönetimi Reformu’nun Anayasa’ya aykırılık sebebiyle yasalaşamadığı için gerçekleşmesi mümkün olmayan bu reformun bir ayağı olarak Afet İşleri, Sivil Savunma ve Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüklerinin tek bir çatı altında birleştirileceğini açıkladı.

Birden fazla kuruluşun aynı işi gördüğünü belirten Çiçek, değişiklikle ilgili şu bilgileri verdi:

“Bu konu ile ilgili çalışmayı bir süreden beri yapıyoruz. Kamu yönetimi reformunun bir ayağı olarak, Afet İşleri Genel Müdürlüğü, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü tek bir çatı altında birleştirilecektir. Bu işin birinci ayağıdır. Diğer bakanlıklarla ilgili de önümüzdeki günlerde parça parça bu türlü düzenlemeleri getireceğiz. Yeni kurulacak başkanlıkla toplam 82 idari kademe 28'e düşürülecektir. 3 genel müdürlük bir başkanlığa dönüştürülecek. 11 Genel Müdür yardımcılığı kaldırılmaktadır. 20 daire başkanlığı 5 daire başkanlığına düşürülmekte, 48 şube müdürlüğü kaldırılmakta ve bunun yerine 22 tane çalışma grubu oluşturulmaktadır.”


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı