Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Hızlı tren kum torbası taşıyacak PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Pazar, 23 Aralık 2007
3900 kişi okudu
86392.jpg

Türkiye'nin İspanya'dan satın aldığı ilk hızlı tren, yeni yılın ilk haftasında raylara indirilerek test sürüşlerine başlanacak. Trenin ilk yolcuları ise 70 kilo ağırlığındaki kum torbaları.

Test sürüşlerinde yolcu yerine her biri 70 kilo ağırlığında 500 adet kum torbası kullanılacak. Bir süre önce İspanya'dan Türkiye'ye getirilen hızlı tren, TCDD'nin Behiçbey tesislerine çekildi.

Burada statik testlere alınan hızlı trenin elektrik ve mekanik bağlantıları yapıldı. Tren yönetim sisteminin uyumu kontrol edilerek, hızlı tren raylara indirilmeye hazır hale getirildi.

Statik testlerinde hızlı trenin üreticisi İspanyol CAF firmasının yanı sıra çok sayıda Türk mühendis görev aldı. İlk etapta 30 kilometre hız yapacak olan hızlı tren, 275 kilometre hıza ulaşıncaya kadar deneme yapılacak. Bu denemeler sırasında takılacak test aletleriyle hızlı trenin sürüş sırasındaki fonksiyonları, sistemlerin entegrasyonu ve trenin yola uyumu sağlanacak.

Şubat ayı başında ise Esenket ile Eskişehir arasında yolcu taşımacılığında referans alınacak gerçek zamanlı testler gerçekleştirilmeye başlanacak. Nisan ayı sonuna kadar hızlı tren hattındaki tüm yapım işlemleri tamamlanacak.

Kaynak: haber7.com


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı