Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Büyükerşen kesin kararını verdi PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Pazartesi, 24 Aralık 2007
3717 kişi okudu
buyukersen.jpg

ESTRAM'IN hizmete girmesinin yıldönümünde konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yerel seçimlerle ilgili tavrını netleştirdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yerel seçimlerde yeniden aday olacağını belirterek, ''Kesin kararlıyım. Eskişehirliler görevi bana verdiği sürece kalebentliğe devam edeceğim'' dedi.

Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Tramvay Sistemi'nin (Estram) hizmete girişinin 3. yıldönümü dolayısıyla Estram Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 16 kilometrelik Estram'a ek olarak 3 yöne daha tramvay şebekesi götürecek projenin uygulama evresini başlattıklarını söyledi.

Devlet Planlama Teşkilatı'na (DPT) gerekli fizibilite raporlarını sunduklarını ifade eden Büyükerşen, şöyle konuştu: ''Gerekli işlemler tamamlandığında projenin ikinci etabına başlanacak. Artık tramvaycılığı öğrendik. Eskisinden çok daha süratli yaparız. Eskisinin biliyorsunuz 1.5 yılda bitmesi öngörülüyordu. Bir Eskişehir Milletvekili ve iktidar mensubu il teşkilatının birtakım meslek odalarıyla işbirliği yaparak tramvaya karşı engellemelerine rağmen 28-30 ayda bitti.

5 yeni vagon siparişimiz oldu. Estram, günde ortalama 85 bin kişi taşıyor. Eskişehirli tramvaydan son derece memnun.'' Büyükerşen, ''Eskişehir'in her tarafı temiz, güzel ve dakik bir kentiçi ulaşım sistemi olan hafif raylı sistemle adeta örümcek ağıyla örülecek. Bu yoldan geri dönülmez. Eskişehir, ama yarın ama öbür gün bütün ulaşım hatları hafif raylı sisteme dönüştürülmüş bir kent haline gelecektir'' diye konuştu.

-''YAPTIKLARI DOĞRUDAN DOĞRUYA SABOTAJDI''-

Yapılması planlanan yeni 3 hat hakkında bilgi veren Büyükerşen, hatlardan bir tanesinin Tepebaşı'ndan hareket ederek Batıkent ve Çamlıca'yı dolaşıp yeniden Tepebaşı'na geleceğini, diğer hattın ise Atatürk Lisesi önünden Subay Lojmanları'na oradan Yenikent ve Ihlamurkent'i dikkate alacak biçimde Çankaya'dan döneceğini bildirdi. Estram'ın Borsa'daki dönüş noktasından yeni bir hatla Ertaş Caddesi'ne çıkacağını ifade eden Büyükerşen, şunları kaydetti: ''Yeni hat oradan da 71 Evler mahallesine kadar uzanacak. Eskişehir'de maalesef tramvayın hizmete giriş törenlerini yapamadık. Eskişehirliler o bayramı yaşamadı, daha doğrusu yaşatmadılar. Kimlerdi bunlar? O dönemin semt belediye başkanının komutasında olan işportacı takımı, halk otobüsçüleri, dolmuşçular. Kısacası kendi menfaatleri zarar görenler.''

-''ADAY OLACAĞIM''-

Büyükerşen, bir soru üzerine, ''Yerel seçimlerde tekrar aday olacağım. Kesin kararlıyım. Eskişehirliler görevi bana verdiği sürece kale bentliğe devam edeceğim'' dedi. Sürekli olarak projelerinin engellendiğini savunan Büyükerşen, sözlerini şöyle tamamladı: ''Eskişehirliler olayların farkında. Böyle bütçe olmaz diyerek, bütçe hocası olan bana bütçecilik taslıyorlar. Bütçem, olması lazım gelenden daha düşük bir bütçe oldu. Meramlarını anlayabiliyorum. Seçim yılına giriyoruz. Eskişehirliler'e az hizmet vereyim diye böyle bir gayretin içindeler. Doğru yapmıyorlar.''

kaynak haber7.com


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı