Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Unakıtan kırdı geçirdi: Taş düşebilir, ayı çıkabilir PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Pazartesi, 07 Ocak 2008
3789 kişi okudu
unakitan.jpg

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bir vatandaşı görüşmesi için yönlendirdiği belediye başkanının, "İlgilenip, ilgilenmeyeceğime dair kuşkunuz mu var?" diye sorması üzerine, "Ne olur, ne olmaz. Biz işi takip etmek mecburiyetindeyiz. Her şey olabilir. Taş düşebilir, ayı çıkabilir" diye espri yaptı.

Eskişehir'de Muhacir Dernekleri Federasyonu'nun düzenlediği Balkan Rumelili İşadamları ve Köy Muhtarları İstişare Toplantısı'na eşi Ahsen Unakıtan ile birlikte katılan Bakan Unakıtan, esprileriyle toplantıya katılanları güldürdü. "Bende de bir Balkan muhaciri var. O da Ahsen hanım" diyen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, "Bizim muhacirler öyle bir çalışırlar ki, başka bir şey düşünmezler. İşini düşünür, bir de eşini düşünür. Benim gibi, eşine de önem verir. Hanım ne der, ona bakar" dedi. Eşinin bu sözlerine gülen Ahsen Unakıtan ise, "Hanım beyine bakar" diye karşılık verdi.

Bunun üzerine, bir gün Eskişehir'in bir ilçesine eşi olmadan gittiğini anlatan Bakan Unakıtan, "Yanıma hanımlar geldi, 'Ahsen hanım nerede?' diye sordular. 'Başı ağrıyordu, Eskişehir'de kaldı' dedim. Yaşlı biri geldi ve 'be canım, insan tutar kolundan getirir' dedi. O istemeden de olmaz ki" diye konuştu.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, toplantıya katılanların sorularını da yanıtladı. Bir vakıfla ilgili konunun belediye meclisinde görüşülüp, görüşülmeyeceğini soran vatandaşı, toplantıda hazır bulunan Tepebaşı Belediye Başkanı Tacettin Sarıoğlu'na yönlendiren Unakıtan, "Sonra da federasyon başkanına işinin olup, olmadığına dair bilgi ver" dedi.

Ardından Başkan Sarıoğlu'nun, "Kuşkunuz mu var?" diye sorması üzerine, "Ne olur, ne olmaz. Biz işi takip etmek mecburiyetindeyiz. Her şey olabilir. Taş düşebilir, ayı çıkabilir. Ben yine bakayım" diye espri yaptı.

Toplantıya Unakıtan çiftinin yanı sıra Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, İl Emniyet Müdürü Savaş Yücel, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ve çok sayıda davetli katıldı.


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı