Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Youtube'a erişim 2. kez engelendi ! PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Cumartesi, 19 Ocak 2008
3841 kişi okudu
55858.jpg

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi olan YouTube'a erşim engellendi. Siteye girenler karşılarında Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi'nin uyarısıyla karşılaştılar.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurarak Türkiye'de pek çok kişinin girdiği "youtube.com" sitesine erişimin engellenmesi talebinde bulunmuştu.

Sitede ‘turko maymun’ diyerek Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edildiğini ve yapılan yayının durdurulması isteğinin yerine getirilmediğini belirten savcı Kayral, siteye Türkiye’den erişimin yasaklanmasını istemişti.

Youtube daha öncede yine Atatürk'e hakaret gerekçesiyle engellenmişti

Siteye girenler işte bu uyarı yazısıyla karşılaştı:

97217.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yine de, YouTube'a ya da TT DNS'leri ile yasaklanan sitelere problemsiz erişmek isteyenler, mevcut DNS'lerini, 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 olarak değiştirdiklerinde problemsiz erişebileceklerdir.

Ağ Bağlantıları>Yerel Ağ Bağlantısı>Özellikler>İnternet İletişim Kuralları(TCP/IP) Çift Tıkla>Yeğlenen DNS Sunucusunda Boş Olan Bölgeye 4.2.2.1 yazın tamam dediğinizde siteye bağlanabilirsiniz.

Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı