Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Eskişehir'de türban karşıtları birbirine girdi! PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Pazar, 03 Şubat 2008
3828 kişi okudu
100207.jpg

Eskişehir'de başörtüsü karşıtı eyleme beklenenin çok altınta katılım olunca eylemi organize edenler meydanda birbirine girdi. İşte Eskişehir meydanında bugün yaşananlar:

İlginin az olduğunu ileri süren katılımcılar, ADD il başkanı ve eylemi organize edenlere sert tepki gösterdi. Bunun üzerine, katılımcılar ile eylemi organize edenler arasında sözlü tartışma yaşandı.

Eskişehir'de başörtüsü karşıtı eylemi yapıldı. Eskişehir Sivil Toplum Kuruluşları Birliği'nin organizesinde bir araya gelen yaklaşık 50 kişilik grup, öğleden sonra vilayet meydanındaki Atatürk anıtı önünde toplandı. Atatürk ve devrim şehitleri anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunan grup, İstiklal Marşını ise okumadı.

Grup adına bir açıklama yapan Sosyal Demokrasi Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Sevgi Akmen, üniversitelerde başörtüsü yasağının kaldırılmasına karşı olduklarını söyledi. Akmen, türban ve anayasa tartışmaları ile Türk kadının toplumsal yaşamdan soyutlamaya, kadını ikinci sınıf hale getirmeye çalışmalarına Atatürkçü kadınlar olarak kabul edemeyeceklerini kaydetti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Azmi Kerman'de, ilginin az olduğunu ve bu tür bir etkinliği önümüzdeki günlerde geniş kapsamlı yapacaklarını belirterek, "Gelenlere teşekkür ederiz" dedi.

Bu arada, eylem sonrasında, katılımcılar ile eylemi organize edenler arasında sert tartışma yaşandı. Katılımcılar, ilginin az olmasından sorumlu tuttukları ADD il Başkanı Kerman ile eylemi düzenleyenlere tepki gösterdi. "Niye insanları meydanlara davet etmiyorsunuz. Yerel medyadan duyuru yapmıyorsunuz. Bu kadar katılımla eylem mi olur? Çok yazık, ayıp" diyerek tepkilerini dile getiren katılımcılar, bir süre Kerman ile tartıştı. Kerman ise, öfkeli katılımcılara, "Haklısınız. Bu kez böyle oldu. Gelecek seferde, herkesi davet edeceğiz" diye karşılık verdi. Tartışmaların ardından bir grup bayan yaşananlara tepki göstermek için eylem alanında bir süre bekledi. Katılımcılar, daha sonra dağıldı.

100206.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haber7.com


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
Son Güncelleme ( Pazar, 03 Şubat 2008 )
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı