Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Bilecik'te Sahte diploma şebekesi çökertildi PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 1
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Cuma, 29 Şubat 2008
3925 kişi okudu
sahte_diploma.jpg

Bilecik ve ilçelerinde faaliyet gösteren sahte diploma şebekesi, jandarmanın düzenlediği bir operasyonla çökertildi. 'Mermer' adı verilen operasyonda gözaltına alınan 13 kişiden 2'si tutuklandı. 

Bilecik İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilk ve ortaokul mezunlarına sahte Meslek Lisesi diploması verildiği yönünde ihbar alan Jandarma ekipleri, Mermer adını verdikleri operasyon sonucu şebekeyi çökertti. 5 aylık çalışma sonucu, Bilecik ve ilçeleri Bozüyük, Söğüt ve Osmaneli'nin yanısıra İzmit'de düzenlenen operasyonda, şebekenin elebaşı olduğu öğrenilen ve İzmit'te yaşayan İ.A. ve yardımcısı S.S. ile Bilecik ve ilçelerinde şebeke adına çalışan, şebekeden diploma aldıkları tespit edilen Y.G., M.D., İ.S., A.A., S.Ş., Ö.T., S.Y., Y.G. ve C.T. gözaltına alındı.

Bilecik ve ilçelerinde bulunan fabrikalarda çalışmak isteyen ilkokul ve ortaokul mezunlarına bin 500 ile 3 bin YTL karşılığında sahte Meslek Lisesi diploması verdikleri öğrenilen şebekenin liderlerinden İ.A. ve S.S. sevk edildikleri adliyece tutuklanırken, diğer şahıslar serbest bırakıldı.

kaynak : haber7


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı