Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Eskişehir'de Türban Karşıtı Eylem PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Pazartesi, 03 Mart 2008
3874 kişi okudu
eskisehirde_eylem.jpg

Eskişehir'de ADD ve ÇYDD'nin destek verdiği türban karşıtı eylemde ilginç görüntüler vardı. Eyleme ilgi olmayınca megafonla yoldan geçen herkes çağrıldı. Gelenler arasında ise ..

İlköğretim ve lise öğrencilerine hükümet karşıtı pankartların taşıttırıldığı eyleme ilgi olmayınca, bir organizasyoncu eline aldığı megafonla caddeden geçen vatandaşları mitinge davet etti. 

Atatürkçü Düşünce, Çağdaş Yaşamı Destekleme ve Türk Gençleri Birliği'nin organizasyonunda türban karşıtı eylem yapıldı. Valilik Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi. Maç olduğu gerekçesiyle ilgiyi artırmak için 17:00 sularında gerçekleştirilmesi planlanan eylem, yeterli ilgi olmayınca 45 dakika geç başlatıldı. Yaklaşık 600 kişinin katıldığı eylemde ilginç görüntüler yaşandı.

Eylem öncesi Atatürk ve Kuzey Irak'ta şehit olanlar ile Devrim şehitleri için bir dakikalık saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okundu. İlköğretim ve lise öğrencilerine hükümet karşıtı pankartların taşıttırıldığı eyleme ilgi olmayınca, bir organisazyoncu eline aldığı megafonla caddeden geçen vatandaşları mitinge davet etti. "Lütfen eyleme katılın", "Cumhuriyetimizi koruyalım", " Sesimizi duyaralım" şeklindeki ifadelerle vatandaşlar davet edildi.

Ellerine Türk bayrağı alan iki sarhoş vatandaş, eylem alanında oynayıp, attıkları ilginç sloganlarla şarkı söyledi. Adeta miting alanında ayılan iki sarhoş şahsın attığı "Muza bu devletin adamıdır", "Bayrak inmez ezan susmaz", "Herkes kendi muhitinde konuşsun" şeklindeki sloganlar ile "evlerinde lamba yanıyor" adlı şarkıyı okuması eyleme katılanları kahkahaya boğdu. İki sarhoş kafadar daha sonra oynayarak eylem alınından ayrıldı.

Eylemde başörtüsü karşıtı yerine AK Parti Hükümeti aleyhine slogan atılıp pankart açılması dikkat çekti. Özellikle ilköğretim ve lise öğrencilerine, "Üniversiteler değil AKP yıkılacak", "İşçi gençlik el ele tam bağımsız Türkiye", "Haçlı irtica üniversiteye giremez " ve "Cumhuriyet devrimi kazanacak" yazılı pankartlar taşıtıldığı görüldü.

 


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
Son Güncelleme ( Pazartesi, 03 Mart 2008 )
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı