Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Bilecik göletlerine 50 bin yavru sazan balığı bırakıldı PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Çarşamba, 16 Temmuz 2008
4186 kişi okudu
sazanbaliknz4.jpg
Bilecik Tarım İl Müdürlüğü, il genelindeki göletlere 50 bin yavru balık bıraktı. Balıkları göletlere bizzat bırakan Tarım İl Müdürü Bilgin Aydın, göletlerin çok amaçlı kullanılması gerektiğine dikkat çekerken, yasak avlanmalara karşı uyarıda bulundu.
 

Tarım İl Müdürü Bilgin Aydın, yaptığı açıklamada, Köy Hizmetleri tarafından yapılan göletlere, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın yatırım programında yer alan ve Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü işbirliği ile 50 bin pullu sazan yavrusu bıraktıklarını söyledi. Merkez Pelitözü ve Çavuşköy ile Pazaryeri ilçesi Küçükelmalı, Bozcaarmut ve Esere göletlerine 10'ar bin pullu sazan yavrusunun bırakıldığını belirten Bilgin Aydın, vatandaşları da yasaklanmış yöntemlerle ve yasaklanmış dönemlerde avlanmamaları, avlananlara karşı mücadele etmeleri konusunda uyardı. Bu yıl olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da göletlere yavru balıklar bırakılacağını kaydeden Bilgin Aydın, "Amacımız tarımsal sulamanın yanında göletlerimizin turizme açılmasına, sportif balıkçılığın geliştirilmesine ve yöre çiftçisinin ekonomik olarak kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Yapılan çalışmalarla göletlerimizdeki balık popülasyonunun artmasını sağlamak için yöre halkının ve balıkçıların yasak zamanlarda ve yasak araçlarla balık avcılığı yapmamaları ve yapanlara da engel olmaları gerekmektedir." dedi.

 

Zaman


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı