Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Bozüyük Belediyesin'den İçme Suyunda Devrim PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Cuma, 22 Ağustos 2008
3934 kişi okudu
dscf0871.jpg

 Bozüyükde belediyenin bir devrimi niteliğinde olan, 21.yy. teknolojisi İçme Suyu Tesisi Otomasyon Projesini hayata geçirmesiyle su depolarından evlerimizdeki çeşmelere ulaşan su otomatik olarak kontrol edilmeye başladı.

Bozüyük Belediyesi’nin içme suyu tesisi otomasyon projesi ile içme suyu şebekesi kapsamındaki 2 Adet terfi merkezinde yer alan elektro motopomplar kablosuz otomasyon sistemi ile kumanda ediliyor. 3 Adet depodaki su seviyeleri ile birlikte tüm içme suyu sistemi tek bir merkezden kumanda ediliyor ve çalışma ile arıza durumları izlenebiliyor. Sistem aynı zamanda Belediye Sular İdaresi’ne kurulan merkez bilgisayarının yanı sıra internet aracılığı ile eş zamanlı olarak merkez harici herhangi bir yerden de izlenip, kontrol edilebiliyor.

Yetkililer Bozüyük’ün can damarı olan Karasu’dan gelen suyun evlerimize gelene kadar ki gelişimi ve “İçme Suyu Otomasyon Projesi” hakkında bilgi verdiler. Yetkililer “otomasyon sistemi geniş alanlara yayılmış, denetimi gerektiren sistemlerin tek merkezden bilgisayar kontrollü yönlendirme ve izlenmesini sağlamak maksadıyla oluşturulan kontrol sistemidir. Depo ile motorlar arasında kablosuz olarak bilgi iletişimini düzenlemekte olup, depodaki su seviyesine göre motorların çalışmasını, durmasını ve çalışma ve arıza gibi durum bilgilerini göndermesini sağlamaktadır. Sistem ihtiyacı olan su miktarını belirleyip bu miktarlara ulaşıncaya kadar motopompları faal halde tutar, su ihtiyacını giderdiği an sistemde çalışan motopompları kapatır. İstenildiğinde sistemde bulunan tüm denetim elemanlarına elle scada merkezinden kumanda edilebilir. Bozüyük Belediyesi’ ne isale hattından gelen su, 2 Adet terfi ile en üst kodda bulunan 2 Adet su deposuna terfi ettirilmektedir. Konumu ve özelliği itibariyle yapılan otomasyon sisteminin kumanda merkezi belediyenin Su İşleri Müdürlüğü binasında bulunuyor. Ayrıca merkezdeki scada bilgisayarından istenildiği anda termik, faz koruma, elektrik yok, haberleşme yok gibi arıza raporu ve pompaların mevcut durumu ve depo seviyeleri ile ilgili durum raporu alınabiliyor. Ayrıca otomasyon sistemi bilgisayar ve internet aracılığı ile otomatik olarak yönetilebiliyor” dediler.


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı