Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Kanal Projesi Ve Çevre Düzenlemesi PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar M.S.AKGÜN   
Salı, 28 Ekim 2008
3892 kişi okudu
2kanal120small.jpg

Bozüyük Belediyesi, 1200 m. uzunluğundaki kanalda çevre düzenlemesi, ağaçlandırması, yürüyüş parkuru ile kanal boyu üzerinde bulunan köprülerin bakım onarım çalışmalarını gerçekleştirecek. Kanal boyunda çalışmalar bittikten sonra şehrimizin imajının tamamen değişeceğini belirten yetkililer “İlçemizin modern ve estetik görünmesi için özenle çalışıyoruz, bu çalışmalar kapsamında yer alan kanal boyu 2.etap çalışmamızda da bunu esas aldık. Kanalın kenarındaki bordür korkulukları, yürüyüş yolu, oturma grupları, spor aletleri, çöp kutuları, aydınlatma armatürleri ve köprülerle kanal boyu çok daha güzel bir hale gelecek” dedi.

Bilindiği gibi bundan 9 yıl önce Bozüyük’ün ortasından geçen ve yıllarca göz ardı edilmesi nedeniyle zamanla kirlenerek çirkin bir görüntü sergileyen, etrafa kötü kokular saçarak insan sağlığını tehlikeye sokmaya başlayan atık su kanalı, Bozüyük belediyesi tarafından ıslah edilerek modern, temiz ve Bozüyük’e yakışır güzel bir görünüme kavuşturuldu.  Bozüyük Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla başlatılan atık su kanalını ıslah çalışmaları büyük bir hızla sonlandırıldı. Çitosan Köprüsü ile Saraycık Köprüsü arasında kalan bölgede, kanalın sağ tarafına yeni pis su kanalı açılarak kirli su Çitosan Köprüsü’nün altından büzler yardımıyla açılan yeni kanala aktarılmaya başlandı ve böylelikle bu bölgedeki pis su akışı engellendi. Atık su kanalının etrafının taş duvarlarla örülerek çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmalarının tamamlanmasıyla Bozüyüklülerin gözde bir mekânı haline geldi. Bozüyüklülerin özellikle yaz aylarında uğrak yeri olan kanal boyu, Park ve Bahçeler Amirliği tarafından çeşitli renklerde 6600 tane hercai menekşe ve çeşitli türlerde çiçeklerin dikilmesiyle adeta bir çiçek bahçesini andırır oldu.

Kaynak: bozuyuk.bel


Cuma, 20 Aralık 2013 de son kez okundu
Son Güncelleme ( Salı, 28 Ekim 2008 )
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı