Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Bozüyük'te Gıda Yardımları Sürüyor PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Çarşamba, 12 Kasım 2008
4006 kişi okudu
gida_yardim.jpg

Bozüyük Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde gerçekleştirdiği projede ilçemizde en az 1500 aileye gıda yardımında bulunulacak. Gıda dağıtımı ilk olarak Ramazan ayında 500 aileyle başlarken dağıtım ilçenin çeşitli noktalarında sürüyor.  İlçemizde yardıma muhtaç, aç ve açıkta insan bırakmamak amacıyla projeye kalkıştıklarını belirten yetkililer “Başarıyla uyguladığımız sosyal yardım projelerimizle hiç kimseyi rencide etmeden, hiç kimseyi afişe etmeden yardımlarımızı yapmaya çalışıyoruz. Yardımlaşmanın Türk örf, adet ve geleneklerinde yeri olduğu gibi, Peygamber Efendimizin belirttiği ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ sözünü görmezden gelmek mümkün değil. İlçemiz halkının yokluk içinde değil, aksine huzur ve refah içinde yaşaması için çabalıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Öte yandan Bozüyük Belediyesi’nin yürüttüğü sosyal yardım projeleri sadece gıda yardımı ile sınırlı kalmıyor. Bozüyük Belediyesi tarafından Halk Ekmek Fırını’ndan her gün ücretsiz olarak 700 ekmek dağıtılıyor. Diyaliz hastaları her gün tedavi olmaları için Zabıta Müdürlüğü tarafından evlerinden alınarak hastaneye götürülüp, tedavilerinin ardından tekrar evlerine bırakılıyor. Büyük sağlık kuruluşlarında kanser tedavisi ya da ameliyat olacak hastalarında Bursa, Ankara gibi büyük şehirlere ulaşımları sağlanıyor. Evde yakacağı olmayanlara kömür yardımı yapılarak hem evleri hem gönülleri ısıtılıyor. Bozüyük Belediyesi ayrıca eğitime %100 destek vererek öğrencilere okul kıyafeti, okul çantası ve kırtasiye yardımı yapıyor. Ayrıca yardıma ihtiyacı olan vatandaşların isimleri 153 numaralı ücretsiz telefon hattından Belediye Pembe Masa birimine hafta sonu dahil her gece 24:00’a kadar ulaştırılabiliyor.

kaynak: bozuyuk.bel.tr


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı