Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

'20 KASIM'DA SİGARADAN KURTULUN' PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Perşembe, 20 Kasım 2008
3647 kişi okudu
sigara1wf1qq.jpg

Yeşilay Bozüyük Temsilcisi Salih Güven, Dünya Sağlık Örgütü(who)'ne Üye Devletlerde Her Yıl 20 Kasım Gününün, Dünya Sigara Bırakma Günü Olarak Kutlandığını Belirterek, "Gelin Bu Anlamlı Günde Sigara Paketlerinizi Çöp Kutusuna Atarak Siz de Sağlıklı Yaşama İlk Adımı Atın" Çağrısında Bulundu

Yeşilay Bozüyük Temsilcisi Salih Güven, Dünya Sağlık Örgütü(WHO)'ne üye devletlerde her yıl 20 Kasım gününün, Dünya Sigara Bırakma Günü olarak kutlandığını belirterek, "Gelin bu anlamlı günde sigara paketlerinizi çöp kutusuna atarak siz de sağlıklı yaşama ilk adımı atın" çağrısında bulundu.

Yeşilay Bozüyük Temsilcisi Salih Güven, Türkiye'de kapalı alanlarda sigaranın yasak olmasına rağmen bu yasağın çiğnendiğini belirterek, "Yasağı ilk önce yasağı çıkaranlar deliyor. Çoğu yasada olduğu gibi kapalı alanlarda sigara içmeme yasağı sadece lafta kalıyor" ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaşım Dairesi Başkanlığı'nca hazırlanan Kanser Raporu'na göre; ülkemizde kanser hastalıklarının sayısında artış gözleniyor. Raporda, Türkiye'de önümüzdeki 25 yılda, sigaraya bağlı nedenlerden ölen kişilerden ölen kişilerin sayısının yaklaşık 780 bine ulaşacağı vurgulanıyor. Kanser hastalığından korunmada, sağlıklı beslenme, sigara, alkol ve güneş ışınlarından uzak durma, güvenli su kullanımının önemi belirtiliyor. Sigaranın kansere neden olan etkenler arasında birinci sırada yer aldığı ve sigaraya karşı savaşın kanserlerin yüzde 40'ını yok edeceği ifade ediliyor. Sigara içmeyen akciğer kanserli hastaların yüzde 33'ünün sigara içen bir kişiyle birlikte yaşadığına, bu kişilerde görülen akciğer kanserlerinin nedeninin çocukluk çağı veya erişkin dönemdeki pasif içicilik olduğuna dikkat çekiliyor. Sigaranın akciğer ağız boşluğu, yemek borusu, boyun, pankreas, mesane, böbrek, mide ve kan kanserine, alkol kullanımının ise karaciğer ve yemek borusu kanserine yol açtığı kaydediliyor.

internethaber


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı