Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

ÖĞRETMENLİĞE DÖNEMEYİNCE FABRİKATÖR OLDU PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Perşembe, 27 Kasım 2008
4260 kişi okudu
ogretmenlige-donemeyince-fabrikator-oldu_o.jpg Trabzon'da 1975'te başladığı öğretmenliğe ara verip arkadaşının fabrikasında işçi olarak çalışmaya başlayan Mesut Yurtcan, öğretmenliğe dönmek için 2 yıl beklemek zorunda olduğunu öğrenince işine dört elle sarıldı ve Eskişehir'de 300 kişinin çalıştığı iki fabrikanın sahibi oldu.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Kafaoğlu Metal ve Plastik AŞ Başkanı Yurtcan,Ankara'da teknik öğretmenlik okulunu bitirdikten sonra 1975-1979 tarihleri arasında Trabzon Endüstri Meslek Lisesi'nde 1979-1982 yıllarında da Eskişehir Atatürk Anadolu Endüstri Meslek Lisesinde öğretmenlik yaptığını belirterek, 1982'den sonra öğretmenlikten istifa edip özel sektörde arkadaşına ait bir fabrikada çalışmaya başladığını kaydetti.

Özel sektörde yaklaşık bir yıl çalıştıktan sonra tekrar öğretmenliğe dönmek için Milli Eğitim Bakanlığına başvurduğunu ifade eden Yurtcan, “Bakanlık onayı beklemeden öğretmenlikten ayrıldığım için iki yıldan önce öğretmenliğe dönemeyeceğim söylendi. Memurluğa dönemeyince Ankara'da traktör üreten firmada çalışan arkadaşlarım sayesinde 1983'te bir tane makine aldım. Baksan Sanayi Sitesi'nde 120 metrekare bir iş yeri tuttum. Bir firmaya küçük parçalar ürettim” dedi.

Yurtcan, daha sonra kardeşiyle birlikte büyük firmalara parça üretmeyi sürdürdüğünü şu anda 2 büyük şirketin yan sanayisi olarak çalıştıklarını, üretimi 300 kişinin çalıştığı 2 fabrikada sürdürdüklerini anlattı.

Öğretmenliğe dönemediği için zaman zaman pişmanlık duyduğunu ifade eden Yurtcan, öğrencilikte ve öğretmenlikte yaşadıklarını asla unutamadığını söyledi.

Öğretmenlik yaptığı yıllarda gelirine göre giderini ayarlayabildiğini kaydeden Yurtcan, “memurlukta yaşadığım mutluluğu yakalayamıyorum. 'Öğretmenliğe dönseydim keşke' dediğim çok günler oldu. Öğretmenler Günü'nde öğretmen arkadaşlarım aradı ve çok mutlu oldum. Öğretmenlik yapmayı çok özledim, ancak, çalışan arkadaşlarımla birlikte olmak bana ayrı bir güç veriyor” diye konuştu.

Yurtcan, yaşanan küresel finansal krizin etkilerini gün geçtikçe hissetmeye başladıklarına da değinerek, krizden en az etkiyle kurtulmak için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

internethaber


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı