Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

BİLECİK'TEKİ YOL ÇALIŞMALARI NEDENİYLE MEYDANA GELEN KAZALARDA 2 KİŞİ ÖLDÜ, 15 KİŞİ YARALANDI PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Cumartesi, 29 Kasım 2008
3742 kişi okudu
trafik_kazasi_arsiv.jpg Bilecik il merkezindeki sıcak asfalt çalışmaları nedeniyle, 2 hafta içinde meydana gelen 20'ye yakın trafik kazasında, 15 kişi yaralanırken, 2 kişi de hayatını kaybetti. TIR'ın altında kalarak iki ayağı kopan kadının ise hayati tehlikesi devam ediyor. Polis 24 saat yaya geçitlerinde kontrol yapıyor ama kazaların önüne geçilemiyor.

Karayolları 14. Bölge müdürlüğü ve Bilecik Belediyesi, günde 10 bin aracın geçtiği E-24 karayolunun Bilecik merkezinden geçen 3 kilometrelik bölümünde sıcak asfalt çalışması başlattı. Yaklaşık 2 haftadır devam eden yol çalışmaları nedeniyle şehiriçi trafik alt üst olurken, ulaşım karşılıklı olarak tek şeritten verildi. Tek şeritten gidiş geliş olunca karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar kazaya neden oldu. 2 haftadır devam eden yol çalışmalarında 20'ye yakın trafik kazası meydana geldi. Hepsi de yol çalışmaları nedeniyle meydana gelen kazalarda 2 kişi ölürken, 15'e yakın kişi de yaralandı.

Kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ve yaralılar, 1 ay sonra çevre yolunun biteceğini, o zaman şehir içindeki 10 bin araçtan 8 bininin o yoldan gideceğini ve trafiğin de rahatlayacağını belirterek; "Çevre yolu trafiğe açıldıktan sonra şehir içinde araç kalmayacaktı. O zaman asfalt çalışması yapılsa bunların hiç birisi olmazdı. Yetkililer neden o yolun bitmesini beklemediler?" diye sordular.

 

KAZALAR PEŞ PEŞE GELDİ

 

Bilecik Devlet Hastanesi'ne muayeneye giderken Ayhan Güneş yönetimindeki 50 AR 025 plakalı TIR'ın altında kalan Sabri Sargın (65) beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti. Atatürk Bulvarı üzerinde meydana gelen dün geceki diğer kazada ise karşıdan karşıya geçmek isteyen Mehmet Özaydın (69), Yusuf Kocabaş yönetimindeki 07 PH 959 plakalı TIR'ın altında kaldı. Özaydın ezilerek olay yerinde hayatını kaybetti.

Yine Atatürk Bulvarı üzerinde meydana gelen bir başka kazada karşıdan karşıya geçmek isteyen Ayşe Bozkaya (61) adlı kadın, İsmail Özcan yönetimindeki 11 DP 405 plakalı TIR'ın altında kaldı. Yol tek şerit olduğu için ters istikametten gelen TIR'ı görmeyen kadının bacaklarının üzerinden geçen TIR 2 ayağını da kopardı. Hayati tehlikesi devam eden kadının iki bacağının da kesileceği belirtildi.

Günde 10 bin aracın geçtiği yolda meydana gelen kaza sayısı 20'yi bulurken yaralananların sayısı ise 15 oldu.

 

POLİSİN ÖNLEMLERİ İŞE YARAMADI

 

Kazların ardından güvenlik önlemlerini artıran polis, şehrin ortasından geçen ana yolun orta refüjüne 2 kilometre uzunluğunda güvenlik duvarı oluşturdu. Araçların ve yayaların karşıdan karşıya geçişi kontrollü olarak sağlanırken, polis 24 saat yaya geçitlerine nöbet tutuyor. Yol çalışması güvenlik şeridi ve polis kontrolünde devam ediyor.

Bilecik Tiyatro Festivli nedeniyle dün gece sinemada tiyatro izleyen Vali ve Emniyet Müdürü, tiyatro çıkışında vatandaşların tepkisiyle karşılaştı. Şehir merkezindeki yolun, yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi bir yatırım olduğunu belirten vatandaşlar; "Bu yola daha kaç kurban vereceğiz?" diye sordular.

Daha sonra kazalarda yaralananları Bilecik Devlet Hastanesi'nde ziyaret eden Vali Musa Çolak ve Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren ölenlerin yakınlarına başsağlığı ve yaralılara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Vali Musa Çolak, gerekli önlemlerin alındığını ancak meydana gelen kazaların kendilerini üzdüğünü belirtirken, insan hayatının her şeyden önemli olduğunu söyledi. Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren ise emniyet olarak tüm önlemleri aldıklarını, büroda çalışan polisleri bile yolda görevlendirdiklerini ancak kazaların önüne geçemediklerini söyledi.

 

"SİYASİ BASKIYA DAYANAMADIK"

 

Karayolları yetkilileri, "Bu yolun biran evvel yapılması için dışarıdan baskı yapıldı. Dışarıdan siyasiler baskı yaptılar" dedi.

Karayolları yetkilileri, yol çalışmasından dolayı meydana gelen kazalarda ölenlerin dikkatsizlik yüzünden öldüğünü de belirterek, vatandaşların biraz daha dikkatli olması gerektiğini söyledi.

 

CHP İL BAŞKANI AĞLADI

 

Dün gece TIR'ın altında kalarak feci bir şekilde can veren Mehmet Özaydın'ın akrabası olan CHP İl Başkanı Edoğan Tüfenkçi, ezilmiş şekilde yerde yatan akrabasını görünce gözyaşlarını tutamadı.

Meydana gelen kazalarda çok sayıda insanın öldüğünü ve onlarca insanın da yaralandığını belirten Tüfenkçi; insanlar yolda can verirken, Vali Musa Çolak, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren'in tiyatro izleyemeye gittiğini öğrenince isyan etti. Gözyaşları içerisinde yetkilileri ağır dille eleştiren Tüfenkçi; "1 ay sonra çevre yolu açılacak ve şehir içi rahatlayacaktı. Yol yapımına 1 ay sonra başlansa 1 kişinin dahi burnu kanamayacaktı. Ancak, yaklaşan yerel seçimler öncesi göz boyamak için, olmayacak mevsimde yolu yaptılar. Bir oy için insanların ölmesine ve yaralanmasına gerek var mıydı?" diye sordu.

internethaber


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı