Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

'KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ SAHTE PARAYA KARŞI DİKKATLİ OLUN' PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 1
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Salı, 02 Aralık 2008
3706 kişi okudu
sahte-para.jpg Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi hareketlenen piyasada sahte para olabileceği gerekçesiyle vatandaşları uyardı. Salı günleri kurulan halk pazarında "Hırsızlık ve sahte paraya karşı alınacak önlemler" başlıklı broşürler dağıtan polis, "Unutmayın, sahte para kullanan kişiler bonkör davranır" uyarısında bulunuyor.

Hırsızlık ve sahte paraya karşı alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulunan Bozüyük İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu, "İnsanlar Kurban Bayramı'na hazırlık arifesinde üzerlerinde nakit olarak para taşıyacakları için hırsızlıklar ve sahte para piyasaya sokularak dolandırıcılıklar artabilir. Halkımız bundan dolayı çok dikkatli olmalı" dedi.

Vatandaşlardan, alışveriş yaptıkları kişilerden şüphelendikleri takdirde '155 Polis İmdat Hattı'nı aramalarını isteyen Emniyet Müdürü Kolcu, kurbanlık hayvan satıcılarını da sahte paraya karşı dikkatli olmalarını istedi. Bozüyük Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu şu tavsiyelerde bulundu: "Sahte paraya karşı; banknotun güvenliğinden kuşku duyduğunuz taktirde, lütfen gerçekliğinden emin olunuz, diğer bir banknot ile karşılaştırınız. Sahte parayı aldığınız kişiye kesinlikle iade etmeyiniz. Şahıs eşkâline ilişkin bilgiler, mümkünse kimlik bilgilerini, hatta otonun plakasını ve diğer özelliklerini tespit ediniz. Şahsı mümkün mertebe oyalayınız. Bu arada en kısa sürede 155 Polis İmdat veya başka bir kanaldan bize ulaşın. Sahte parayı görevlilere teslim edin. Yapacağınız ihbarın, aranan kişinin, şebekenin veya büyük bir olayın faillerinin ortaya çıkartılmasına yardımcı olabileceğini unutmayın."

Bozüyük'ün çevresindeki tüm illerde MOBESE sisteminin olduğunu vurgulayan Bozüyük İlçe Emniyet Müdürü Kolcu, çevre illerde MOBESE sistemi sayesinde hırsızlık, yankesicilik, kapkaççılık ve piyasaya sahte para sokma gibi suç oranlarının önceki dönemlere göre büyük bir ölçüde düştüğünü hatırlattı. Kolcu, "İlçemizde de 2007 yılındaki 76 faili meçhul olayın üzerine bugüne kadar 600 olay gerçekleşmiş ve bu olaylar çözümlenerek faili meçhul sayısı 24'e düşmüştür. Eğer çevremizdeki iller gibi biz de MOBESE sistemimizi Bozüyük'te faaliyete sokabilirsek bütün olaylar faili meçhullükten kurtulacaktır" şeklinde konuştu.

internethaber


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı