Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Selahattin Doğan : KRİZ İLE GELDİLER KRİZ İLE GİDECEKLER BİZ HAZIR OLALIM. PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 2
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Pazar, 07 Aralık 2008
3420 kişi okudu
selahattin_dogan.jpg

Ülkemiz 2001 ekonomik krizini neden yaşamıştı! Kimler bu ekonomik krizi çıkarmıştı? Kriz ülke dışından mı yoksa ülke içinden mi çıkartılmıştı?
Ülkemde 5-6 milyar dolar ile kriz çıkaranların niyeti belliydi. Irakı işgal etmek. O zamanın DSP-MHP-ANAP hükümeti Irakın işgal edilmesini rıza göstermemişlerdi. ABD kendisi ile daha yakın çalışacak bir hükümetin DSP-M.H.P-ANAP hükümeti olmadığını,hatta engel teşkil ettiği düşüncesi ile küresel sermaye etkin gücü ile önce kriz ortamını daha sonra DSP yi bölerek,kendine yakın bir hükümet kurmak istedi.
Önce sn:Kemal Dervişe küresel sermayenin ve IMF nin parasının geri ödenebilmesi için gönderdiler. Çaresiz bırakılan sn:Ecevit sn:Kemal Dervişi hükümete aldı ve Ülkenin ekonomisini teslim etti.
Ekonomik kriz ve sözde önlemler alındıktan sonra, DSP böldürüldü.
İkinci adım olarak siyasi kriz çıkartılar. M.H.P siz bir hükümet kurmak için bir sürü gizli toplantılar tertip ettiler. Fakat bir türlü emellerine ulaşamadılar.
Ülke, hastalanmış ve partisi kontrolü elinden kaçırmış,bölünmüş ve azınlığa düşmüş bir başbakanla yola devam edemezdi.
Üçüncü adım olarak yönetim krizi ortaya çıkarılmış,ülke zor duruma sokulmuştu.
Kocayayla da açıklanan erken seçim çağrısı ekonomik kriz ,siyasi kriz ve yönetim krizi ile karşıkarşıya bırakılmış bir ülkenin sahipsiz olmadığını gösteren bir çağrıdır. Mecburiyetler o çağrıyı yaptırmıştır.
O çağrı yapılmasaydı M.H.P yede hükümet kurdurmayacaklardı. T.B.M.Meclisinde azınlığa düşmüş bir hükümetden, bir hükümet çıkmayacağını Dr:Devlet Bahçeli görmüştür.
Ülkeyi gizli toplantılarda oluşturulmak istenen hükümetler yerine Milletin seçeceği bir hükümete bırakılması tarihi ve en doğru bir karardı.
Sn:Dr .Devlet Bahçeliyi ve M.H.P yi bu duruşu için eleştirenler, haksızlık yaptıklarının artık farkına varmalıdırlar. Devlet deneyimi ve hükümet içindeki etkisinin sınırlı olmasına rağmen, bu duruşu ile ülke üzerinde uygulanan tezgahları bozmuştur. Bu duruşun doğruluğunu haklılığını kavrayamayan kişilerin cahilce tutumları ve milletimize kendimizi anlatamayışımız,ülkemizin,yağmurdan kaçarken doluya tutulmasına ile karşı karşıya gelindi.
1990 yıllardan itibaren hazırlanan, Milli görüş içinde büyütülen bir ekibin iktidara getirilmesi ile ABD kendisi ile daha sıcak çalışacak bir ekip ile yola çıkmış oldu.
Kriz ile gelen bu ekip, 2002-2008 itibari ile görevlerini yapmıştır.
Irak, ABD tarafından işgal edilmiş, bir milyonun üstünde Müslüman ölmüştür.AB rüyası ile ülkemizin,medyası,sanayisi,ticareti,finansmanı yabancı küresel sermayenin eline geçmiştir. Küresel sermaye parasına para kazandırmıştır.
Sıfır terör ile deviralınan ülke bugün ülkenin Başbakanını belli illerine sokmamak için ayaklanmalar tertip edilen ülke haline gelmiştir.
Ilımlı İslam projesi ile dinler arası diyaloglarla, yeni dini anlayış ve bakışlar geliştirilmiş, Irak da ölen milyonlarca Müslüman göz ardı edilmiş ve üstü örtülmüştür.
Dış borç ve iç borç sarmalına ülke sokularak, Borsanın % 70 sözde yabancı sermayenin etkisini altına girerken, Milli üretim yerine,İthalata dayalı, ihracat modeline geçilmiştir.
ABD ve AB ülkemizden her istediklerini almışlardır.
Bugün ülkemiz iki tehdit altındadır. Küresel sermaye ve Bölücülükdür.
ABD merkezli kriz ABD nin yeniden yapılanma ve dünyada riskleri yeniden dağıtma operasyonudur. Üzerinde yük olan bazı giderleri su başlarını kendisi tutarak kendisi ile hareket eden ülkelere devredecektir.Obamanın seçtirilmesi de bu yapılanmanın gerçekleştirlmesi için yapılan ikinci adımdır.
Küresel sermaye etkisi altında kalan ve ekonomisinin % 60 batı sermayesi olan ÇİN ve ABD ekonominse bağlı olarak yaşayan ,JAPONYA, RUSYA,AB ülkeleri ile yeniden yapılanma sürecine girdi.Hindistanın bu yapılanmaya direnmesi ile bir türlü yok edilmeyen el kaide nin saldırısına uğraması arasında çok enteranslık olduğu da gözden kaçmamaktadır.
Bugün geldiğimiz nokta, 2001 krizinden daha derin ve daha şiddetli bir kriz ile karşı karşıya kaldığımız gerçeğidir. Kırk milyar dolar istediğimiz IMF nin yirmibeş milyar dolar vermesi ve şartlara bağlaması da bu krizin sonuçlarıdır.
Ülkede kalan ve oyalanan Küresel sermaye ülkeden çıkmak için doların ve euronun düşmesini beklemektedir. Ülkenin ekonomi kurmayları bu küresel sermayenin baskısı altında,Merkez bankasının döviz depo satışı yapmasına kadar vardıran sonuca ulaşmıştır. Elli milyar dolar cari açık, bir okadar da ülkeden çıkmak isteyen küresel sermayenin parası, bunun üstüne reel sektörün işden çıkarmları, DURGUNLUK ortamının giderek artması, Alış veriş yapma çağrıları yerine,saçma sapan tasarruf yapma çağrıları, başbakanı yanıltan ekonomi kurmaylarının da bu çöküşü göremeyişi, ülkemizi 2001 krizin üç,dört misli şiddetli kriz yaşamasına sebeb olmaktadır.Önümüzdeki günlerde dahada millet olarak hissedeceğiz.
Milli ekonomi seferberlik ilan edilmesi gerekirken,halen ülkede kriz yok demenin şu sonuçları ile yorumlanabilir.
2001 Kriz ortamının nasıl iktidarları değiştirdiğini çok iyi bilenlerin,sıra kendilerine geldiklerinin farkına varmasıyla, kriz yok hamaseti ile işi kurtarabilirmiyiz çırpınışlarıdır.
Bu dünyanın etme bulma dünyası olduğunu;
Kriz ile gelenlerin,Kriz ile gideceklerini iyi bilmektedirler.
Bunlar gittikden sonra M.H.P nin tek başına iktidara hazır olmalıdır.
M.H.P yönetimi,yaşadığı tecrübeler ışığında, teşkilatlarında, adaylarında ülkü ocaklıları ağırlık vermesi, fedakar,yetişmiş kadrolarla, kırgınlık ve küskünlüğü bir tarafa atarak kucaklaşmanın yaşanması gerekiyor.
Sn:Dr.Devlet Bahçeliye:genel Başkana yardımcı olacak,yükünü hafiletecek yetişmiş kadroların,M.H.P çatısı altınakişilerin gelmesi , daha aktif çalışması ile tek başına iktidara gelmenin kapılarını 29 mart 2009 seçimlerinde1000 belediye başkanlığı kazanarak 2009 seçimlerinde genel seçimlerinin sonbaharda yapılma yolunu açabiliriz.
M.H.P çatısı dışında hiçbir ülkücü kalmayacak şekilde toparlanmalıyız.
29 Mart 2009 seçimlerinde tezgahlanmak istenen,iki partili seçim projesini bozarak M.H.P yi birinci parti yapabiliriz.
Kapanan fabrikaların kapısını açarak işsizliği % 5 lere çekeceğimizi, ekonomi kurmaylarımızı ön plana çıkarak halkımıza anlatmalıyız.
Bizim tek başına geleceğimiz iktidarda Anneler ve Babalar yokluk,fakirlik çekmeyecek,çocuklarının önünde ağlamayacaklar.
İnsanlık ve Milli onurumuz için M.H.P nin yerel yönetimlerde 1000 belediye başkanlığı kazanması için bütün ülkücüler seçim arenasına çıkarak M.H.P adayları ile beraber kazanmak için ter dökmelidirler.
SN:DR:DEVLET BAHÇELİNİN LİDERLİĞİNDE ;
ÜLKÜCÜLER 1000 BELEDİYE HEDEFİMİZE ULAŞACAKTIR.
BAŞARACAĞIZ.

www.selahattindogan.com

 


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı