Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

365 GÜN ATATÜRK PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Pazar, 07 Aralık 2008
3706 kişi okudu
ataturk.jpg

Türkiye'de "tematik takvim" çalışmasının ilk örneklerinden biri olan "365 Gün Atatürk" takvimleri, altı aya varan titiz bir çalışma sonucu yüzlerce kaynak ve 4 bine yakın Atatürk fotoğrafı taranarak, 2009 yılı için tekrar oluşturuldu.

2008 yılı için hazırlanan "365 GÜN Atatürk" duvar takvimleri gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 2009 yılı için masa üstü örneği ile birlikte hem içerik hem biçim olarak yenilenerek kitapçı ve kırtasiyeci raflarına çıktı.

365 Gün Atatürk takvimi sadece yırtılan yaprağın ya da altından çıkan günün tarihini göstermiyor. Takvimin her sayfası tarihten bir yaprak niteliğinde. Örneğin 20 Ekim 2009 tarihli yaprağı, bizi Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli 20 Ekimi'yle buluşturuyor. Atatürk'ün Franklin Bouillon ile görüldüğü fotoğrafın çekildiği an anlatılırken arka sayfasında neden o günün seçildiği gösteriliyor: Ankara Antlaşması...

365 Gün Atatürk takviminde 14 Şubat sadece Sevgililer Günü'nü anımsatmıyor, 14 Şubat 1921'de Mustafa Kemal'in Bozüyük'te savaş alanını gezmekte olduğunu da gösteriyor.

Her sayfası, "tarihten bir yaprak" niteliği taşıyan takvim, Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kurtuluş Savaşı'nın ve Türkiye Cumhuriyeti'nin gün gün tarihini sunan dokümanter bir çalışma.

internethaber


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı