Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

BİLECİK'TE ARAÇ MUAYENE KUYRUĞU 5 KİLOMETREYİ BULDU PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 1
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Cumartesi, 20 Aralık 2008
3824 kişi okudu
bilecik-te-arac-muayene-kuyrugu-5-kilometreyi_o.jpg Araç muayene istasyonlarının özelleşmesinden sonra sıkı denetimden geçeceklerini düşünen sürücülerin bazıları, muayenenin özelleşmediği illere gidiyor. Bu yüzden Bilecik Araç Muayene İstasyonu önündeki kuyruk 5 kilometreyi buldu.

Başta Bursa olmak üzere çevre illerden gelen yüzlerce araç Karayolları Bilecik 14. Şube Şefliği Araç Muayene İstasyonu önünde uzun kuyruklar oluştururken, Vergi Dairesi'ndeki uzun harç kuyruğu nedeniyle kendilerine sıra gelmeyeceğini düşünen vatandaşlar, ilçelere gidip ödeme yapıyor.

Bursa'da araç muayenesinin özelleşmesinin ardından, sıra beklemek istemeyen ve araçlarının detaylı incelenmesinden kaçan sürücüler soluğu Bilecik'te aldı.

Sürücülerin araçlarını E-24 karayolunun bir şeridinde park etmesi sebebiyle uzun araç kuyruğu oluşurken, mahalle arasındaki cadde ve sokaklar da sıranın kendisine gelmesini bekleyen araçlarla doldu. Bursa, Eskişehir, Adapazarı gibi illerden gelen araçlara Bilecik'teki araçlar da eklenince kuyruğun daha da artacağı belirtiliyor.

Karayolları yetkilileri, 2 elemanın kontrol yaptığını ve 1 elemanın da evrakları tasdik ettiğini belirtirken, günde 600'e yakın aracın muayene edildiğini belirtti.

Birkaç gündür devam eden yoğunluğun önümüzdeki günlerde de süreceğini, Bilecik'te de araç muayenesinin özelleşmesi ile sona ereceğini belirten yetkililer, çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydetti.

İl merkezinde sadece bir personelle hizmet verildiğini ve uzun süre kuyrukta beklediklerini belirten sürücüler, harcı yatırmak için Bozüyük, Osmaneli, Söğüt ve Pazaryeri ilçelerine gittiklerini söyledi.

Muayene tarihinin geçtiğini, özelleşme nedeniyle prosedürlerin çoğaldığını ve bundan sonra muayenede zorlanacaklarını belirten sürücüler, son fırsatı değerlendirdiklerini ifade ederek, "Bursa'da araç muayenesi özelleşti. Özel firmalar detaylı bir inceleme yapıyor, ufak tefek eksiklerde bile bizi tamirciye gönderiyorlar. Gidip aracı yaptırıp geliyorsunuz tekrar sırada bekliyorsunuz. Aracı A'dan Z'ye kontrol ediyorlar. Aslında yapılan uygulama doğru. Aracın fabrikadan çıktığı gibi sorunsuz hale getirilmesini istiyorlar. Fakat, biz hem sıra beklememek, hem de uğraşmamak için muayenenin özelleşmediği illere giderek muayene yaptırıyoruz. Bu daha kolay oluyor." dedi.

Tamamına yakını Bursa plakalı olan araç sürücüleri, önlerde sıra kapabilmek için geceden dünden geldiklerini ve geceyi araç içinde Bilecik'te geçirdiklerini buna rağmen öğleden önce sıranın kendilerine gelmediğini ifade etti.

internethaber


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı