Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

İSRAİL'İ PROTESTO ETMEK İÇİN ESKİŞEHİR'DEN İSTANBUL'A KADAR YÜRÜYECEK PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Cumartesi, 03 Ocak 2009
3990 kişi okudu
israil-i-protesto-etmek-icin-eskisehir-den_o.jpg

Eskişehir'de Rıza Demiralay adlı vatandaş, İsrail'in Filistin'e yaptığı saldırıları protesto etmek için yürüyüş başlattı. İsrail'in saldırılarını durdurmasını isteyen 2 çocuk babası Demiralay'ın 12 gün sürecek yürüyüşü İstanbul Taksim'de sona erecek. 350 kilometre yol yürüyecek olan Demiralay'ı Taşıcılar Kooperatifi ve Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklaşa temin ettiği bir araç da güvenlik amaçlı olarak takip edecek.

İşsiz olan Demiralay, amacının İsrail'in Filistin'e yaptığı saldırıları ve çocukların öldürülmesini protesto etmek olduğunu söyledi. Protesto yürüyüşüne çocuklarının da katılmak istediğini, ancak hava şartları nedeniyle bundan vazgeçtiklerini ifade eden Demiralay, İsrail'in saldırılarını bir an önce durdurmasını isteyerek, "Artık insanların hür ve kardeşçe bir arada yaşaması gerekir. kan ve gözyaşı hiç kimseye fayda getirmez." dedi.

Çocuklara onurlu, kan ve gözyaşından uzak bir yaşam bırakmak gerektiğini kaydeden Demiralay, bu yüzden anne-babaların çocuklarını 2'er 3'er mezara koymalarını istemediklerini ifade etti. Demiray, "Çocuklarımız birlikte yaşayabileceğimiz bir dünyanın olduğunu, dil, din, ırk ayrımı yapmadan hayal kurarak büyüsünler. Onlar, bombalar altında anne -baba diye ağlamasınlar." diye konuştu.

Kan, emek ve alın terinin emperyalistlerin temel yaşam kaynaklarından birisi olduğunu dile getiren Demiralay, sözlerini şöyle tamamladı: "Ne kadar kan akar, ne kadar çok emek ve alın teri sömürürlerse emperyalistler o kadar rahat ve sınırsız imkânlar içinde yaşarlar. Onların en büyük zevkleri kan, gözyaşı, yoksulluk ve ahlaksızlık üretmektir."

Demiralay, daha sonra bir grup arkadaşı tarafından Valilik önünde düzenlenen törenin ardından 350 kilometrelik yürüyüşüne başladı. Günde 30 kilometre yol katedecek olan Demiralay, Bozüyük, Bilecik, Adapazarı üzerinden İstanbul Taksim'e ulaşmayı planlıyor.

internethaber


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı