Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

BİSİAD, BİLECİK'İN TEŞVİK KAPSAMINA ALINMASI İÇİN BAKANLA GÖRÜŞECEK PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Cuma, 23 Ocak 2009
4059 kişi okudu
bisiad.jpg

Bilecik Sanayici ve İşadamları Derneği (BİSİAD), Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ı ziyaret ederek, mermer ve seramik sektöründe Bilecik'in üstünlüklerini anlatarak teşvik verilmesini isteyecek. 

Yaşanan ekonomik krizle zor günler geçiren Bilecikli sanayiciler, umutla beklenen yeni teşvik paketinde Bilecik'in yeralması için çalışıyor. Özellikle komşu il Kütahya'nın seramik sektöründe, Uşak'ın mermer sektöründe teşvikten faydalanması ve Bilecik'in teşviğin dışında bırakılması Bilecikli sanayicileri herekte geçirdi. BİSİAD Yönetimi, mermer ve seramik sektöründe faaliyet gösteren sanayicilerle görüşerek Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'a gitme kararı aldı.

BİSİAD Başkanı Yusuf Subaşı, açıklamasında, Bilecik'in mermer ve seramik sektöründe büyük bir hammadde ve potansiyele sahip olduğunu, bunun en iyi şekilde değerlendirilip ülke ekonomisine katılması için mutlaka bu iki sektörün teşvik edilmesi gerektiğini söyledi. Subaşı, "Kriz nedeniyle zor günler geçiren sanayicimizin morali iyice bozulmuştur. Bilecik, geçtiğimiz yıllarda çıkarılan teşvik programlarının dışında kaldı. Halbuki, ilimiz mermer rezervleri açsısından büyük bir potansiyele sahiptir. Aynı şekilde mermer işletmeleri konusunda da dünya markası firmalarımız mevcuttur. Aynı şekilde seramik sektörü de ilimizin önde gelen sektörlerindendir. Bu iki sektörümüzün sektörel teşvik kapsamına alınması gerekir" dedi.

Bilecik'in mermer ve seramik potansiyelini anlatmak, neden teşvik dışında kaldığını öğrenmek ve teşvik kapsamına alınmasını sağlamak için Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer çağlayan'la görüşmeye gideceklerini kaydeden Yusuf Subaşı, mermer ve seramik sektörü ile diğer sektörlerle alakalı geniş kapsamlı bir raporu da sunacaklarını sözlerine ekledi.

internethaber


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı