Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

PORLAND PORSELEN'DEN ÇALIŞANLARINA ZAM PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 2
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Pazartesi, 16 Şubat 2009
5530 kişi okudu
porland.jpg

Yaşanan ekonomik kriz sebebiyle işten çıkarmalar artarken, Bilecik'te de işten çıkarılanların sayısı 10 bine yaklaştı. İlde, işçi çıkarmayan sayılı firmalardan Porland Paorselen, işçilerin maaşına yüzde 7 oranında zam yaptı ve 10 yılı dolduran işçilerini ödüllendirdi. 

Porland Porselen Fabrikası'nda düzenlenen törende konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Pamukçu, işçilerle bir süre sohbet etti ve işçilerin sorularını cevapladı. İşçiler, diğer fabrikalarda çalışan arkadaşlarının işsiz kaldığını, kendilerinin ise işlerine devam ettiğini, hatta zam aldıklarını belirten işçiler, Süleyman Pamukçu'ya teşekkür ettiler.

Pamukçu, konuşmasında, dünyanın her yerinde kriz olduğunu ve sıkıntılar bulunduğunu, aynı sıkıntıların kendilerine de yansıdığını, ancak pazarları genişleterek, gereksiz harcamalardan kısarak, çok çalışarak kriz dönemini en az zararla atlatmaya çalıştıklarını söyledi. Türkiye'nin önünün açık olduğuna inandığının altını çizen Pamukçu, "Bugüne kadar hep beraber başarı ile geldik ve bundan sonrada aynı başarıyı sürdüreceğimize inanıyorum" dedi. İşçilerle karşılıklı sohbet eden Pamukçu, yurt içi ve yurt dışındaki pazarlarını koruduklarını ve geliştirmeye çalıştıklarını belirterek, her şeye rağmen işçi çıkarmamak için mücadele edeceklerini söyledi.

Süleyman Pamukçu, fabrikada 10 yılını dolduran 36 işçiye 250 TL'lik hediye çeki verdi. Yaklaşık bin 100 kişinin çalıştığı Porland Porselen'de bu işçilerin 800'ü Bilecikli.

internethaber


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı