Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Bozüyük Belediyesi Türkçe'ye sahip çıkıyor PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 1
Kötüİyi 
Yazar msakgun   
Çarşamba, 04 Mart 2009
4069 kişi okudu
belediye_turkceye_sahip.jpg Bilecik'in Bozüyük Belediyesi aldığı meclis kararıyla Türkçenin korunmasına katkıda bulunuyor.

Bozüyük’te 2007 yılından beri yeni açılacak iş yerlerine Türkçe isim vermeyen işletmeler ruhsat alamıyor. Bozüyük’te iş yerleri‚ ticarethaneler ve benzeri kuruluşların isim ve tabelaları ile mahalle‚ meydan‚ cadde ve sokakların adları Türkçe isim ve kelimelerden oluşuyor.

Tabelalarını Türkçe isim ve kelimelerden oluşturmayan işyeri ve ticarethanelere işletme ruhsatı verilmiyor. Uluslararası markalar ve bayiler ise bu uygulamanın dışında tutulacak.

Konunun hassasiyetine dikkat çeken yetkililer, Türkçenin milletimizin ortak değeri olduğunu, dilimize belediye ve halk olarak hep birlikte sahip çıktıklarını belirtti.

internethaber


Pazar, 14 Nisan 2013 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı