Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Robotik Turnuvası'nda Türkiye Birincisi Oldu PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Perşembe, 05 Mart 2009
4648 kişi okudu
mehmet_ae_ilk.jpg Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Türkiye genelinde çoğu özel okul olan 80 okulun katıldığı Robotik Turnuvası'nda Türkiye birincisi oldu.

5. First Logo Ligi Türkiye Robotik Turnuvaları 27-28 Şubat ve 1 Mart 2009 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, 2006 yılında ilk defa katılmış olduğu FLL Robotik Turnuvaları'nda Nano Macera teması ile robot performans Türkiye 3.lüğü almıştı. Bu yıl İklim Zirvesi teması ile Sirius ve Vega takımlarıyla katıldıkları 5. First Lego Ligi (FLL) Türkiye Robotik Turnuvaları Türkiye ayağında "Teknik Sunum ve en Sağlam Robot" dalında Vega takımı 1.lik ödülüne layık görüldü.

Okul Müdürü Yusuf Cengiz Yarengümeli başkanlığında, takım koçları Ünal Sarıtekeli, Şenol Baş, Fen ve Teknoloji öğretmenleri Savaş Ceylan ile Cengiz Öymen danışmanlığında yarışmaya Hilal Aydın, Şeyma Manav, Mine Uzel, Zeynep Baştan, Özkan Özyetkin, Hande Çakırtekin, Onur Doğan Taşçı, Atakan Boz, Batuhan Boz, Esra Sarılı, Emine Burçin Özen, Seher Rabia Tuzcu isimli öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin Türkiye birinciliğini kutlamak amacı ile Bozüyük Milli Eğitim Müdürlüğü, yemekli program düzenledi. Programa Kaymakam Ahmet Katırcı, İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demir ve Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Yusuf Cengiz Yarangümeli ve yarışmaya katılan öğretmen ve öğrenciler katıldı.

internethaber


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
Son Güncelleme ( Perşembe, 05 Mart 2009 )
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı