Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

BİLECİK'TEKİ TÜNELLERE OSMANLI BÜYÜKLERİNİN ADLARI VERİLDİ PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Perşembe, 05 Mart 2009
4836 kişi okudu
tunel_vali.jpg Yapım çalışmaları devam eden Bozüyük-Bilecik-Mekece duble yolunda bulunan tüneller ve köprü isimleri, Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan'ın teklifi ve Vali Musa Çolak'ın girişimleri ile değiştirildi.

Vali Çolak, yaptığı yazılı açıklamada, trafiği yoğun olan ve milyonlarca insanın seyahat edeceği bu anayol üzerinde bulunan görkemli sanat yapılarının, ilin tarihi misyonuna uygun olarak isimlendirilmesinin tanıtım ve oluşturacağı imaj açısından son derece önemli olduğunu kaydetti.

Türkiye'nin ve Bilecik'in ulaşımında önemli yeri olan ana yol güzergahı üzerinde bulunan Kocatepe ve Kaletepe tünelleri ile bazı köprülerin isimlerinde değişiklik yapılması için Karayolları Genel Müdürlüğüne müracaatta bulunulduğunu hatırlatan Çolak, bunun sonucunda tarihi şahsiyetlerin isimlerinin bu eserlere verildiğini ifade etti.

Vali Çolak, şunları kaydetti: "Tünel ve köprülerin isimlerinin Osmangazi, Ertuğrulgazi ve Ebebali olarak değiştirilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğü ile yazışma yaptık. Karayolları Genel Müdürlüğü görev alanına giren köprü, viyadük, tüneller ile bina ve tesislerine verilecek isimlere ait tespit ve uygulama yönergesine göre isim seçme kurulu kararı ile isim değişikliğine karar verdi. Bozüyük-Bilecik-Mekece devlet yolu üzerinde bulunan Kocatepe tünelinin ismi Osmangazi, Kaletepe tünelinin ismi Ertuğrulgazi tüneli, Karasu 19 DDY 7 köprüsünün ismi de Edebali köprüsü olarak değiştirilmiştir."

internethaber


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı