Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

ATATÜRK BOZÜYÜK'TE PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 1
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Salı, 17 Mart 2009
4352 kişi okudu
ataturk_bozuyukte.jpg

Ulu Önder Atatürk’ün; ulusal televizyonlar ve TRT dahil, bugüne kadar hiçbir yerde yayınlanmamış görüntülerinden oluşan “Bozüyük’e İlk Geliş Belgeseli” yarın Bozüyük halkı tarafından izlenebilecek.

Belgesel, 18 Mart Şehitleri Anma Gününde Bozüyük Belediyesi’nin bir kültür hizmeti olarak Belediye Düğün salonu’nda düzenleyeceği programda vatandaşlara sunulacak. Albay İbrahim Çolak’ın ailesi tarafından Bozüyük Belediyesi’ne takdim edilen belgesel, o tarihte Türkiye’nin en büyük kereste fabrikası olan Çolak İbrahim Bey’in fabrikasının açılışı nedeniyle ilk kez ilçemize gelen Atatürk’ün Bozüyük'teki görüntülerini içeriyor. İlk olarak 20 Mayıs 1926’da saat 11:20’de ilçemize gelen Atatürk’ün Bozüyük’e gelişi, fabrikadaki gezisi, ormandaki üretim, dekavil, teleferik ve  o tarihte öküzler-mandalar kullanılarak yapılan tomruk naklini gösteren belgesel film, günün şartlarında mükemmel bir çekim olarak nitelendiriliyor.

Atatürk’ün 48 Dakikalık “Bozüyük’e Geliş Belgeseli”nin yanı sıra, Ata TV’nin Ramazan ayında yapmış olduğu Metristepe ve İntikamtepe çekimleri; Bozüyük Belediyesi’nin, 18 Mart Çarşamba (yarın) günü saat 19.00’da Belediye Düğün Salonu’nda düzenleyeceği şehitler günü programında Bozüyük halkı tarafından izlenebilecek. Ulu Önderimiz Atatürk’ün, ilçemiz topraklarında çekilen ve heyecan uyandıran belgesel görüntülerinin tüm Bozüyük halkından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

 

bozuyuk.bel.tr

 

ataturk_bozuyukte.jpg


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı