Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Vaillant'dan Bozüyük'e YATIRIM Sinyali PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Cumartesi, 21 Mart 2009
5605 kişi okudu
dd.jpg Demirdöküm’ü alarak Türkiye’de güçlenen Almanya merkezli Vaillant Group Türkiye CEO’su Christoph Grosser, "Vaillant Group Türkiye’nin 450 milyon Euro’luk cirosu 2015’te 1 Euro’ya ulaşacak. Türkiye; Almanya ve İngiltere’yi geçecek. İngiltere’yi gıdıklayacağız" dedi.

ALMANYA’nın Frankfurt kentinde 2 yılda bir düzenlenen ISH Fuarı’nda yeni ürünlerini ve geliştirdiği teknolojileri görücüye çıkaran Vaillant Group, 2007 yılında Koç Grubu’ndan aldığı Türk Demirdöküm’ü "global ligde önemli bir oyuncu" yapacağının da mesajını verdi. ISH Fuarı’nda Demirdöküm ve Vaillant ayrı standlarda yeni ürünlerini ve teknolojileri tanıtırken, Vaillant Gruop Türkiye CEO’su ve Türk Demirdöküm Genel Müdürü Christoph Grosser, "Demirdöküm, Bozüyük tesisleri ile Vaillant Group içinde de üretim ve ihracat üssü oluyor. Çok iddialıyım, 2015’e kadar 400 milyon Euro’su ihracat olmak üzere 1 milyar Euro ciroya ulaşacağız" dedi.

2012’de İngiliz’i gıdıklarız

Grosser, şunları söyledi: "Vaillant Türkiye, grup içinde İngiltere ve Almanya’nın ardından üçüncü sırada. Vaillant 2008’de en büyük ciroyu Almanya’da değil İngiltere’de elde etti. İngiltere 1 yılda 1.5 milyon kombi sattı, çünkü yeni teknolojiye geçiliyor, pazar büyüyor. Vaillant Türkiye olarak yaklaşık 450 milyon Euro ciro ile 2008’de Almanya’nın hemen arkasındayız. Almanya, 11 milyon Euro farkla önümüzde. 2009’a iyi başlayan Almanya’yı bu yıl geçemeyiz fakat 2010’da geçeriz, 2012’de İngiltere’yi gıdıklarız. İngiltere’yi de 2015’e kadar geçeriz. Türkiye’deki öncülüğümüzü yeterli görmüyoruz, dünya liginde liderliğe oynamak istiyoruz. Bozüyük’te 1 milyar Euro ciro kapasitemiz var. Bitişik arazileri aldık, bunlarla birlikte 1.5-2 milyar Euro potansiyele ulaşabiliriz."

Tam gaz, yatırıma devam

Grosser; Vaillant Group’un Türkiye’ye 2 yılda yaklaşık 400 milyon Euro yatırım yaptığını belirterek "Yaklaşık 300 milyon Euro, Demirdöküm’ün yüzde 97’sinin alınması için kullanıldı. 2008’de 34 milyon Euro’yu kapasite artırımı, yeni ürün, yeni tesis ve servis entegrasyonu için harcadık. 2009’da tam gaz yatırıma devam edeceğiz. İyi günlerde fren, kötü günlerde yatırım yapmak lazım" diye konuşuyor. Grosser, yeni alım fırsatları çıkıp çıkmadığı ile ilgili sorumuza ise "Krizde çok aç olursanız mide bozulur. Krizde elbette bazı firmaların alımı gündeme geldi fakat Vaillant Group olarak vizyonumuz ve değerlerimize uygun alım fırsatlarına bakabiliriz" karşılığını verdi.

Vaillant’ın iki CEO’su Türkiye’ye övgü yağdırdı

GLOBAL şirketler içinde 3 ayrı CEO’ya sahip olmasıyla dikkat çeken Alman Vaillant Group’un iki CEO’su Ralf Otto Limbach ve Claes Göransson; Frankfurt’taki ISH Fuarı’nda, Türk Demirdöküm’ü ve Türkiye pazarını övdü. Limbach, Avrupa’da birçok büyük pazarda birinci marka olduklarını belirterek, "Vaillant’ın yaptığı en büyük yatırım Demirdöküm oldu. En sevdiğimiz pazar Türkiye" dedi. Claes Göransson ise, grubun Almanya dışında en çok çalışanı Türkiye’de istihdam ettiğini bildirdi. Göransson, "Türkiye’de 1957 çalışanımız var. Demirdöküm, Türkiye pazarında çok iyi durumda; ayrıca Avrupa ve Asya’ya ihracat yapıyor" dedi.

Güneş enerjisine odaklandı

VAİLLANT Group; Türkiye’de kombinin yanında klima ve güneş enerjisi sistemlerine de yoğunlaşıyor. Bozüyük’teki tesislerde yıllık 400 bin klima üretim kapasitesi var. Türk Demirdöküm, Bozüyük tesislerinde güneş enerjisi sistemlerine yoğunlaşırken, ISH Fuarı’nda "Roll Bond" teknolojisiyle üretilen bu sistemleri tanıttı. Vaillant Group’un Ar-Ge çalışanları ile birlikte geliştirilen bu ürünler, klasik teknoloji ile üretilen rakiplerine göre iki kata varan su hacimlerine sahip olacak, bu da güneş enerjisi sisteminin verimini artırıyor.

Bu yıl, fuara daha az Türk firması katıldı

FRANKFURT’ta her 2 yılda bir düzenlenen ve bu yıl 2 bin 371 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen ISH Fuarı’nda, firmalar toplam 253 bin metrekare alanda binlerce yeni ürün ve teknolojiyi tanıttı. Dün sona eren uluslararası bina ve enerji teknolojileri, banyo ve sıhhi tesisat, ısıtma ve klima fuarı ISH, Messe Frankfurt tarafından düzenleniyor ve firmalar metrekaresi 239 Euro’dan yer kiraladı. ISH’de; Türkiye’de faaliyet gösteren onlarca global markanın yanı sıra, 50 Türk firması da stand açtı. 2007’de, yani bir önceki ISH’de 59 Türk firması yer almıştı.

internethaber

 

 


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı