Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Zeki Sezer Bozüyük'te PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Cumartesi, 21 Mart 2009
4088 kişi okudu
zeki_sezer_bozuyuk_te.jpg

● DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, DSP'nin yerel seçimlerden çekileceği ve CHP'ye destek vereceği iddialarına yalanladı ve CHP’lilerin bir türlü demokrasiyi içlerine sindiremediğini söyledi.

● Sezer, “Hem burunlarından kıl aldırmazlar, kendilerini yere göğe sığdıramazlar, hem de DSP’lilerin seçimde olup olmamasından medet umarlar. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?” diye sordu.

 

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, DSP'nin yerel seçimlerden çekileceği ve CHP'ye destek vereceği yönündeki iddialarını yalanladı ve CHP’lilerin demokrasiyi bir türlü içlerine sindiremediğini söyledi.

     Sezer, Eskişehir mitinginin ardından DSP Genel Sekreter Yardımcısı Tufan Bural’la birlikte Bilecik’in Bozüyük ilçesine geldi. DSP Bozüyük seçim bürosu balkonundan, kendisini coşkuyla karşılayan vatandaşlara hitap eden Sezer, Türkiye’nin gidişatından, halkın içinde bulunduğu durumdan, işsizlikten, yolsuzluktan ve çiftçinin batırılmış olmasından duyduğu üzüntüyü anlattı.
Çiftçinin bugün, 6 yıl önceki fiyatlara bile ürününü satamadığını, girdilerin üç kat arttığını kaydeden Sezer, “Çiftçi battı, esnaf battı, emekli battı, bu hükümet de, Başbakan da sadece laf yaptı, yan gelip yattı” dedi.  
 
KRİZ YÜREĞİMİZE SAPLANDI
 
Sezer, her geçen gün işsizlerin arasına yeni işsizler katılırken, Başbakan Erdoğan’ın “Hamdolsun kriz teğet geçti” dediğini anımsatarak şöyle devam etti:
“Kriz ne yazık ki teğet geçmedi. Yüreğimize saplandı! Üstelik krizin asıl etkileri önümüzdeki aylarda geliyor. Çünkü hükümet tedbir almamakta direniyor. Başbakan’a göre her şey güllük gülistanlık. Televizyon ekranlarından pembe tablolar çiziyor, masallar anlatıyor, Baykal’a laf yetiştiriyor. İkisi kayıkçı kavgası yapıyor, gölge oyunu oynuyor. Millet yoksul, perişan; bunlar laf yapıyor. ‘Lafla peynir gemisi yürümez’ diyoruz, anlamıyorlar. Lafla milletin karnı doymuyor, ekmek teknesi dolmuyor.”
 
BAŞBAKAN BURNUNUN UCUNU GÖREMİYOR
 
Başbakan Erdoğan’ın ve Baykal’ın krizi de, milletin durumunu da anlayamadığını vurgulayan Sezer, “Lafla peynir gemisi yürümüyor ama çiftçiden esirgenen ucuz mazot ile Başbakan’ın oğlunun gemisi yürüyor. Pırlanta dükkânlarında da iş iyi, pırlantaya sıfır vergi var. Kendi durumlarına bakıp milletin durumu iyi sanıyorlar. Algılayamıyorlar, göremiyorlar. Burnunun ucunu bile göremiyor Başbakan” diye konuştu.  
Sezer, “Bu gidişe bir dur dememiz gerekiyor” dedi ve işsizliği yenmek için yatırım yapılması, çiftçinin ve esnafın mutlaka desteklenmesi, emekliye de yeni gelir kaynağı aktarılması gerektiğini vurguladı.
 
KİMSE UMURLARINDA DEĞİL
 
DSP seçim bürosu önündeki güvenlik güçlerini işaret eden Sezer, “Bakın burada güvenlik güçleri var. Günde 12 saat çalışıyorlar. Onların da özlük hakları, çalışma koşulları ile ilgili sorunları var ama hükümetin umurunda değil. Sendikalar ‘Sosyal tedbirler paketi açıklayın’ diyor, umurlarında değil. Burnunun ucunu bile göremeyen bir Başbakan var, Baykal’a laf yetiştiriyor. Baykal da oturmuş oraya; milletin de solun da önünü tıkıyor” dedi.
 
MİLLETE HİZMET İÇİN İKTİDARA OY ŞART DEĞİL
 
Sezer, AKP Hükümeti’nin, millete “Bize oy vermezseniz hizmet alamazsınız” diye ahlâk dışı tehditlerde bulunduğunu anımsattı ve sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yazıklar olsun size! Millete ancak size oy verirse hizmet edeceksiniz! Zaten bir iş yapacağınız yok! Sadece milleti tehdit ediyorsunuz. Eskişehir mitinginden geliyorum. Eskişehir bir marka. Demek ki hizmet alabilmek için mutlaka iktidar partisine oy vermek gerekmiyormuş.
DSP’li adaylar temiz, dürüst, projesi, vizyonu olan adaylar. DSP örgütleri de tertemiz; belediye başkanını rahatsız etmez, köstek olmaz ihale takipçiliği, imar değişikliği ile rant elde etme girişiminde bulunmaz. Böylece belediye başkanları rahat çalışır ve başarılı olur. Bu anlamda tektir DSP. Öyleyse Eskişehir, Şişli, Ordu gibi başarılı belediyecilik isteyen kentlerimiz, bu dönemde DSP’ye oy verecek ki o hizmetleri alabilsin.”
 
DSP’NİN SEÇİME KATILMAMASINDAN MEDET UMUYORLAR
 
         DSP'nin yerel seçimlerden çekileceği ve CHP'ye destek vereceği şeklindeki iddiaları yalanlayan Sezer, şunları söyledi:
         “Biz CHP’li dostlarımızı seviyoruz da onlar bir türlü demokrasiyi içlerine sindiremedi. Kendi güçlerine güvenmezler, millete tepeden bakarlar, ondan sonra da ‘DSP’li adaylar çekilecek’ derler. DSP’li adaylar niye çekilsin canım? Hani sen büyüksün ya, kendi gücüne güvenip ne yapıyorsan yapacaksın! Hem burunlarından kıl aldırmazlar, kendilerini yere göğe sığdıramazlar, hem de DSP’lilerin seçimde olup olmamasından medet umarlar. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? AKP’lileşen CHP, AKP’yi ayakta tutuyor. AKP’den kurtulmak için DSP’nin başarısı şart.”
Milletin, kötü gidişata “dur” demek için gücünü DSP’de birleştirdiğini vurgulayan Sezer, “Millet biliyor ki DSP güçlendikçe, Türkiye’de halk dünyada da Türkiye güçlenecektir. Ben inanıyorum ki önümüzdeki günlerde, aydınlığa, refaha ulaşma, huzuru barışı yakalama dönemi gelecektir” dedi.
Sezer, konuşmasının ardından DSP Bozüyük Belediye Başkan Adayı Nurcan Özçakır’ı tanıttı ve “İnanıyorum ki Yılmaz Büyükerşen ile Nurcan Özçakır el ele bu bölgede harika işler yaratacak” diye konuştu.
 
kaynak:dsp.org.tr


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı