Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

İnönü Zaferi Kutlandı PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Çarşamba, 01 Nisan 2009
3793 kişi okudu
inonu_zaferi.jpg Milli Mücadelenin ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) kazandığı ilk zafer olan İnönü Zaferi'nin 88'nci yılı Eskişehir ve Bilecik'te düzenlenen törenlerle kutlandı. İlk tören, Bilecik'in Bozüyük ilçesi yakınlarındaki Metristepe Anıtı önünde yapıldı.

Törenlere Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Bilecik Valisi Musa Çolak, DSP'li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Garnizon Komutan Vekili Hava Pilot Tümgeneral Levent Türkmen, Bilecik Garnizon Komutanı Jandarma Tuğgeneral Ümit Yılmaz, TBMM İdare Amiri AKP Konya Milletvekili Orhan Erdem, CHP Eskişehir Milletvekili Murat Sönmez, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, İsmet İnönü'nün kızı ve İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra askerler saygı atışında bulundu.

Törenlere daha sonra Bozüyük ilçesinin Akpınar Köyü'ndeki şehitlikte devam edildi. Burada da Atatürk Anıtı'na çelenkler konulup saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu, saygı atışı yapıldı. Ardından şehitlerin mezarları ziyaret edilerek dua okundu.

Törenlere daha sonra Eskişehir'in İnönü ilçesinde devam edildi. Burada, Atatürk'ten Abdullah Gül'e kadar olan Cumhurbaşkanlarının büstlerinin bulunduğu yere çelenkler konulup saygı duruşunda bulunuldu.

Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, İnönü Savaşlarının kazanılması ile birlikte, tam bağımsız bir Türk devleti kurulması ve topraklarımızın düşman işgalinden kurtarılma sürecinin hızlandırıldığını söyledi. Vali Kılıçlar; "Birinci İnönü Zaferi'nden hemen sonra kazanılan İkinci İnönü Zaferi, silahlı kuvvetlerimizi ve vatandaşlarımızı yüreklendirerek büyük bir moral kaynağı olmuş, halkın orduya güveni artmıştır. İsmet Paşa kumandasındaki kahraman ordumuz, çok kısa bir zaman içinde düşmanı yurdumuzdan söküp atarak, milletimizin bağımsızlık ve özgürlükten asla taviz vermeyeceğini bütün dünyaya duyurmuştur.İnönü Zaferi, milletimizin inanç, güven ve kararlılığını tüm dünyaya ispatlamıştır.Yurdunun işgal edilmesine başkaldıran Ulusumuz, kahraman ordumuzla birlikte onurlu bir direniş örneğiyle inanılmazı gerçekleştirmiştir."şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Vali Mehmet Kılıçlar ile 1'inci Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Bilgin Balanlı tören alınanda yürüyerek halkın zaferini kutladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Halk Dansları Topluluğu ellerinde oyuncak tüfeklerde halkoyunları gösterisi sundu. Törenler askerlerin, gaziler dernekleri ile öğrencilerin geçit töreni ile son buldu.

internethaber


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı