Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Çarşamba, 22 Nisan 2009
4494 kişi okudu

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz."

Mustafa Kemal ATATÜRK

     Bundan 89 yıl önce  millet iradesinin odak noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulmasıyla başlayan özgürlük mücadelesi, bugün geleceğimizin inşaası için yegane servetimiz olan çocuklarımızın ve bütün dünya çocuklarının coşkuyla kutladığı bir bayram haline gelmiştir.

     Tam bağımsızlığa inanmış bulunan ve ezelden beri hür ve bağımsız yaşamış olan milletimiz 23 Nisan 1920’de , vekillerini toplayarak Yüksek Meclisimizi kurmuşlardır. Bu meclis, milletimizin hür iradesi ve sorumluluğunu yüklenerek, kendi kendisini yönetmeye başladığını bütün dünyaya ilan etmiştir. Milletimize yön veren kararlar alan ve bağımsızlığımızın ifadesi olan TBMM, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Ayrıca, dünyada birçok ulusa örnek olan bu kuruluş ve bağımsızlık mücadelesi, millet egemenliği açısından büyük önem taşımaktadır.

     "Bugünün küçükleri yarının büyükleridir" diyen Atatürk tarafından bütün çocuklara armağan edilen “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”, çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşımaktadır. Anlam ve önemi büyük olan TBMM’nin kurulduğu bugünün, bağımsızlık bilincinin yeni nesillere aktarılması açısından çocuklara armağan edilmesi ayrıca anlamlıdır. 

Bu vesile ile 89 yıl önce bu kutsal Vatanı ve Meclis’i emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’ü
Dava arkadaşlarını,aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor,başta onurlu
Geleceğimiz olan çocuklarımız olmak üzere,aziz milletimizin bayramını kutluyorum.

 

                                                                                                            Ahmet BERBEROĞLU

                                                                                                          Bozüyük Belediye Başkanı

 

 


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı