Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Selahattin Doğan: ÜLKÜCÜLERİN BİRLİĞİ TÜRK ALEMİNİN BİRLİĞİDİR PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Cumartesi, 25 Nisan 2009
4139 kişi okudu
selahattin_dogan.jpg

23 nisan 1920 tarihinden günümüze 89 yıl geçti. Bu tarih den günümüze kadar geçen süreyi, üç dönüm noktasına ayırmışımdır. Mustafa Kemal ATATÜRK dönemi, İsmet İNÖNÜ dönemi ve Alparslan TÜRKEŞ dönemi olarak adlandırmışımdır.Bu üç dönemde ATATÜRK çizgisinin devamıdır.
Mustafa Kemal ATATÜRK dönemi 10 kasım 1938 vefatına kadar geçen süreçdir. İsmet İNÖNÜ dönemi 1938 -1969 arasındaki süreçdir. Alparslan TÜRKEŞ dönemi 1969-2009 arasındaki süreçtir.
Mustafa Kemal ATATÜRK döneminde, Türkiye büyük millet meclisi kurulmuş,kurtuluş savaşı kazanılmış, cumhuriyet ilan edilmiş, bir millet küllerinden, yeniden doğmuşdur. Türkiye cumhuriyetinde yaşayan Türkiye halkına, TÜRK milleti denir sözü ile Milli ve üniter devleti kurmuştur. Çağdaş,laik sosyal bir hukuk devletini oluşturmuştur.

İsmet İNÖNÜ döneminde, ikinci dünya savaşı yaşanmışdır. Bu yıkıcı ve kanlı savaş, milyonlarca insan ölmesine,onlarca devletin yıkılmasına, sebeb olmasına rağmen İsmet İNÖNÜ ülkemizi bu savaşdan uzak tutmuşur. Millet olarak sıkıntılar çeksek de savaşa girmeden o yılları atlatmış olduk. Bu geçiş döneminin en büyük mimarı İsmet İNÖNÜDÜR.
Alparslan TÜRKEŞ döneminde, ülkemizin gençliği Milli şuur ile donatılmış,yabancı ideojilere karşı,milli doktrinlerle karşı durmuş,ülke yönetimine kadrolar yetiştirmiştir.Dış güçlerin ve yerli iş birlikçilerinin,alehdeki propagandası yüzünden bazı zaman anlaşılamamış,çile ve sıkıntılar çekmiştir.
Alparslan TÜRKEŞ ve onun yetiştirdiği bir nesil, ülkenin birlik ve bütünlüğünün sigortası haline gelmiştir.
Vatan için şehit olan, Vatan için hapishaneye giren, Vatan için işkence gören, Vatan için idam edilen, Vatan için ülke yöneten bir nesil tarih sahnesinde görülmemiştir. İş de bu şanlı nesil Alparslan TÜRKEŞİN yetişdirdiği ÜLKÜCÜ nesildir.
Yaşadığımız günler ve gelecek günler, ÜLKÜCÜ neslin saflarını daha da sıklaştırarak, birlik ve beraberlik içinde bulunmalarını gerektiriyor.
Dr.Devlet BAHÇELİNİN liderliğinde, tek çatı altında, tek başına iktidarı hedef alan bir duruş sergilemelidir.
Ülkücüler parçalanır,güçsüz hale getirlirse.Sen-Ben kavgası çıkartılırsa&
Başta ülkemiz zarar görür. Sonra da TÜRK birliği hayal olur.
ÜLKÜCÜLER , ATATÜRK-ALPARSLAN TÜRKEŞ çizgisinin kadrolarıdır.
Ülkemizin geleceği,TÜRK birliğinin geleceği ÜLKÜCÜ kadroların tek başına iktidar olmalarına bağlıdır.
Diğer bir sözle;

ÜLKÜCÜLERİN BİRLİĞİ TÜRK ALEMİNİN BİRLİĞİDİR.

www.selahattindogan.com

 


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı