Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Köy meydanında şükür duası PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Cumartesi, 25 Nisan 2009
4156 kişi okudu
sukur_duasi.jpg

Önceki yıllarda yağmur duasına çıkan Bilecikli çiftçiler artık şükür duasına çıkmaya başladı.

Yeniköy halkı, bu yıl yağışların bol olması dolayısıyla şükür duasına çıktı. Yediden yetmişe bütün köy halkı meydanda toplanarak dua etti. Köy imamı Hasan Peçen, önceki yılların genellikle kurak geçtiğini, bu yüzden yağmur duasına çıktıklarını, bu yıl ise yağışların fazla olmasına şükretmek için dua ettiklerini söyledi.

 Bir insanın arkadaşı ufak bir hediye dahi verdiğinde ona teşekkür edildiğini ifade eden Peçen, "Biz de, bize her türlü nimeti veren Allah'a şükretmek için bu duayı yapıyoruz" dedi. Duanın ardından ikramda bulunuldu. Yeniköy Muhtarı Bahattin Kaygısız, yağışların bol olmasının yüzlerini güldürdüğünü, bu yılın bereketli geçmesini beklediklerini söyledi. Kaygısız, başta kavunu ve kirazı olmak üzere her türlü ürünün yetiştiği Yeniköy'de, bu yıl iyi mahsul beklediklerini ifade etti.

Muhtarın eşi Zuhal Kaygısız ise, herkesin kendi evinden un, salça ve tereyağı getirdiğini, bunun köy meydanına kurulan ocaklarda pişirilerek halka ikram edildiğini bildirdi.
 

internethaber


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı