Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Temel sıcaktan bunalırsa! PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 1
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Çarşamba, 01 Ağustos 2007
3735 kişi okudu
Sample ImageRize'nin Pazar ilçesinde aşırı sıcaklardan bunalan bir esnaf, kamyonetin arkasına su doldurarak oluşturduğu havuzda serinlemeyi tercih ediyor.

Rize'nin Pazar ilçesinde aşırı sıcaklardan bunalınca Karadeniz zekasını devreye sokan bir vatandaş pratik bir çözüm buldu.

Elektrik malzemesi satan Ayhan Basa ile ev aletleri tamirciliği yapan Zeki Özdemir, çift kabin kamyonetin kasasına naylon yerleştirmek suretiyle bir havuz oluşturdu. Havuzu suyla dolduran esnaf, böylece günün her saatinde havuza girerek serinlemeyi tercih ediyor.

Zeki Özdemir, pazar günü haricinde denize gitmek için fırsat bulamadıklarını belirterek, "Biz de madem denize gidemiyoruz.
arabanın arkasını havuza çevirip günün belli saatlerinde serinlemek için içine girelim dedik. İyi de oluyor. Arabanın içi bize yetiyor. Zaten iş yok. Sıcaktan bunalınca kamyonet havuza girip serinliyoruz" dedi.

Öte yandan Rize, son 27 yılın en sıcak gününü yaşadı. Rize'de bugün ölçülen hava sıcaklığı 37 dereceye ulaştı. Meteoroloji kayıtlarına göre, Rize'de en son 1980 yılının mayıs ayında hava sıcaklığı 38 dereceye ulaşmıştı. Öte yandan Rize'de nem oranı yüzde 70 olarak ölçüldü.


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
Son Güncelleme ( Çarşamba, 08 Ağustos 2007 )
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı