Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Yıldırım düştü PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Pazartesi, 22 Haziran 2009
5121 kişi okudu

Bilecik'te etkili olan sağanak yağmurun ardından yıldırımın düşmesi sonucu 68 küçükbaş hayvan telef oldu.

Bilecik'in Dereşemsettin köyünde 6. Şemsettin Alp Ayran Şöleni düzenlendi. Çaltepe mevkiindeki şölenin ardından köylüler yağmur duasına çıktı. Yağmur duasının ardından hava kararmaya ve yağmur yağmaya başladı. Yaytepe mevkiinde hayvan otlatan Azmi Karaca (54), yağmurun bastırmasıyla hayvanlarını ağıla götürmek istedi.

Bir anda bastıran yağmurun ardından köyün yakınındaki Yaytepe mevkiine yıldırım düştü. Düşen yıldırım sonucu 150 küçükbaş hayvandan 68'i telef oldu. Azmi Karaca'nın köpeği ise sabah kadara telef olan hayvanların başında bekledi. Hayvanların telef olmasından büyük üzüntü duyan ve olayın şokunu üzerinden atamayan Azmi Karaca, "Gök gürlemeye başlayınca hayvanları ağıla götürmek istedim. Bu sırada hayvanların bir kısmı komşumuzun tarlasına girecekti. Ben de önlerine geçmek için koştum. Tam bu sırada arkamdaki ağaca yıldırım düştü. Bir anda ağacın yanındaki hayvanlar yere yığılıp kaldı. Ben hayvanları çevirmek üzere koştuğum için yıldırımdan kurtuldum. Yoksa ben de ölebilirdim" dedi.

Dereşemsettin Köyü Muhtarı Seyfettin Akoğlan, 6 yıldır köyün kurucusu Şemsettin Alp adına şölen düzenlediklerini, şölenin ardından da yağmur duasına çıktıklarını söyledi. Muhtar Akoğlan, bu yıl da aynısını yaptıklarını, duanın ardından yağmur başladığını, bu sırada da hayvanların üzerine yıldırım düştüğünü söyledi.
Olayın bildirilmesinin ardından olay yerine gelen Bilecik Tarım İl Müdürlüğü Hayvan Destekleme Birimi elemanları, ölen hayvanları tespit edip kireçlenerek gömülmesine karar verdi.

internethaber


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı