Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Cezaevi firarileri, kapkaç yapınca yakalandı PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 3
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Cuma, 26 Haziran 2009
9573 kişi okudu
kapkac.jpeg

BURSA'da, cezaevinden kaçtıktan sonra aranan 39 yaşındaki Levent Turhan ile 23 yaşındaki Sezer Aşkın, bankacı 42 yaşındaki Handan Rona'nın kolundaki çantayı kapıp kaçtı. Kapkaççı cezaevi firarileri, polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı.

Merkez Nilüfer İlçesi Karaman Mahallesi Kale Sokak'ta oturan Handan Rona, geçen salı sabah çalıştığı bankaya giderken kendisini takip eden iki kişinin saldırısına uğradı. İçersinde 265 TL para, cep telefonu, kredi kartları ve kimlikleri bulunan çantayı çekih alan saldırganlar, lacivert renkli otomobille kaçtı.

Handan Rona'nın şikayeti üzerine harekete geçen polis, verilen eşkallerin, bir süre önce aynı semtte Gökçen Kurtuluş'un içersinde 50 TL para ve kimlik kartları bulunan çantasını aynı şekilde alıp benzer otomobile binerek kaçan kişilerle aynı olduğunu belirledi. Olay günü yakında bulunan akaryakıt istasyonu ve işyerlerinin güvenlik kameralarını inceleyen polis, olaya karışan aracın önce plakasını belirledi, sonra sahibine ulaştı.

Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan araç sahibi, otomobilini arkadaşları olan Levent Turhan ve Sezer Aşkın'a gezmeleri için verdiğini söyledi. Polis, şüphelileri, araç sahibinin “Otomobil getirin. Bakım yapması gerekiyor. Daha sonra size vereceğim” diye telefon açmasının ardından, aracı teslim ederken yakaladı. Yapılan sorgulamalarında hırsızlık ve gasp suçlarından birçok suç kaydı bulunan Levent Turhan’ın Bozüyük Açık Cezaevi'nden 10 ay önce firar ettiği, Sezer Aşkın'ın ise aynı aylarda Eskişehir Açık Cezaevi’nden izinli olarak çıktıktan sonra bir daha dönmediği belirlendi.

Olaylarla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı. Handan Rona ve Gökçen Kurtuluş tarafından teşhis edilen cezaevi firarileri, kapkaç şüphelileri Adliye'ye sevk edilecek.

hürriyet


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı