Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Bozüyük Süt ulusal marka olma yolunda PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 3
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Pazar, 19 Temmuz 2009
6112 kişi okudu
bozuyuk_sut.jpg

1980 yılında Kütahya'da faaliyetlerine başladığında günde 5 ton süt işleyerek, sadece beyaz peynir üreten Bozüyük Süt, bugün günde 500 ton süt üretim kapasitesine ulaşmayı başardı. Bozüyük Süt, 2005 yılında taşındığı 200 bin metrekaresi açık, 15 bin metrekaresi kapalı alanda kurulan tesisinde UHT ve günlük süt, yoğurt, kaşar, ayran ve beyaz peynir üretiyor. Firma, sahip olduğu teknoloji ile 'gauda' ve 'tilsit' gibi yabancı peynir çeşitlerini üretme imkanını da barındırıyor.

Bu güne kadar öz sermayesi ile büyüyen şirketin yeni projelerini hızlı bir şekilde hayata geçirmek için çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Bozüyük Süt Ürünleri Satış Koordinatörü Mustafa Köroğlu, Bozüyük süt ürünlerini Türkiye çapında tanınan bir marka haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Eskişehir, Ankara, Bursa, İstanbul, Adapazarı, Kütahya, Uşak ve Bozüyük'teki 8 bölge müdürlüğü; Zonguldak, Bartın, Bolu, Balıkesir, Muğla, Denizli illerindeki bayiler ve 36 fabrika satış mağazasıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden Köroğlu, "Hammaddeyi çevre iller olan Eskişehir, Afyon, Uşak, Denizli ve merkez ilçelerden sağlıyoruz. Yaklaşık 4 bin civarında müstahsile ulaşarak toplam 270 civarında köyden ve kooperatiflerden süt alıyoruz. Hammadde konusunda sıkıntı yaşamıyoruz. Yeni projelerle de mevcut süt üreticilerini eğitmek ve AB Standartlarında ürün almak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çünkü iyi bir ürünün iyi bir hammaddeden yapılacağının bilincindeyiz" diye konuştu

Firmanın bulunduğu bölgeler içerisindeki ulusal marketlere, alışveriş merkezlerine, lokantalara, otellere ve catering kuruluşlarına hizmet verdiğini dile getiren Köroğlu, Türkiye geneline yayılmayı hedeflerini belirterek, "Bozüyük Süt ürünlerini Türkiye genelinde tanınan bir marka yapmayı hedefliyoruz. Asıl hedefimiz, 2009 ve 2010 yılı içerisinde Türkiye'nin tüm illerinde bölge müdürlükleri ve bayiler oluşturarak Bozüyük Süt'e herkesin ulaşmasını sağlamak. Bununla ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz" açıklamasında bulundu.

İhracatta hedef Ortadoğu

Kütahya merkez fabrika olmak üzere 36 fabrika satış mağazasına sahip olan firmanın 15 adet de franchising fabrika satış mağazası bulunduğunu dile getiren Mustafa Köroğlu, "Firmamız, Eskişehir, Bursa, Ankara, Adapazarı, Kütahya, Uşak, Bozüyük ve İstanbul'daki fabrika satış mağazalarında da fabrikanın üretmiş olduğu tüm ürün gruplarını ve çeşitlerini sunuyor. Yakın bir zamanda İzmir'de de bölge müdürlüğü açarak Ege Bölgesi'nde satış ve pazar payımızı arttırmayı hedefliyoruz. Ayrıca, ihracat çalışmalarımız var. Ortadoğu pazarlarına ürünlerimizi ihraç etmeyi hedefliyoruz.  2010- 2011 yılları arasında bu bölgelerde söz sahibi olmak istiyoruz. Bunun için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz" bilgisini verdi.

internethaber


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı