Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Kömür alırken bunlara dikkat edin. PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 1
Kötüİyi 
Yazar Administrator   
Salı, 18 Eylül 2007
3844 kişi okudu

Sample ImageKömür alırken dikkat edilecek birkaç ayrıntı ile hem havanın kirlenmesi engellenmiş olurken hem de daha fazla harcama yapılmasının önüne geçilebiliyor.

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, yaşanılan şehrin havasının temiz olması ve daha az parayla daha çok ısınma sağlayabilmek için kömür alırken bazı ayrıntılara dikkat edilmesinin yeterli olacağı belirtildi.

Yayınlanan bilgilere göre, kömürün büyüklüğünün önemli olmadığı, asıl önemli olanın kalorisi olduğu belirtilirken, 2 ton kalorisi düşük kömür yerine kalorisi yüksek 1.2 ton kömür ile daha iyi ısınılabileceği ifade ediliyor.

Bu sayede hem daha az kömürle daha çok ısınılmış oluyor hem de daha az para harcanmış oluyor. Bakanlık satışa sunulan ithal kömürlerin kalorisinin en az 6 bin kalori olması gerektiğini belirtirken, yerli kömürde ise bu oranın en az 4 bin kalori olması gerektiği açıklandı.

Kömür alırken kömürdeki nem oranına da dikkat edilmesi gerektiği belirtildi. Nemi fazla olan kömürün tutuşması için daha fazla kömür yakılması gerektiğinin altının çizildiği duyuruda, ithal kömürde nem miktarının maksimum yüzde 10 olması gerektiği, nemini tamamen kaybeden kömürlerin ise ufalandığı ve bu tür kömürlerin alınmaması gerektiği ifade edildi.

Mutlaka torbalı kömür alınması gerektiği vurgulanırken, açıkta satılan kömürlerin kalitesiz, kalorisi düşük, nem ve kül miktarı yüksek kömürler olduğu, torbalı kömür satın alırken birkaç tanesini tarttırılması gerektiği ve kilolarının doğru olup olmadığının kontrol edilmesi gerektiği vurgulandı.

Alınan torba kömürün üzerinde firma ismi, kömürün cinsi, nem miktarı, boyutu, firmanın adresi ve telefonu gibi bilgilerin olmasına dikkat edilmesi gerektiğinin de dile getirildiği açıklamada, içinden kül çıkan torbaların satıcı firmaya iade edilmesi, kabul edilmediği taktirde ise en yakın belediye veya Çevre Müdürlüğüne şikayette bulunulması gerektiği hatırlatıldı.


Perşembe, 06 Mart 2014 de son kez okundu
Son Güncelleme ( Salı, 18 Eylül 2007 )
 
< Önceki   Sonraki >
düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı