Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation Direkt zum Kontakt

Inhalt

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretci Defterine Giris


bahar    18 Kasım 2007 00:26 | bursa
OylamaOylamaOylamaOylamaOylama
cok güzel bi site olmuş gercekten cok beyendim zaten bi bozüyük hastası olarak cok ilgimi cekti fotaraflaı olsun bilgileri herkeze tanıtacagım bi site herşey gönlünüzce olsun 8)
Admin Yorumu Admin Yorumu:
Teşekkür ederiz Bahar Hanım sitemize sık sık bekleriz. Herşey BOZÜYÜK için.

İbrahim    08 Kasım 2007 15:03 | İstanbul
OylamaOylamaOylamaOylamaOylama
Bendeniz doğuştan genç olanlardan. Güzelleşeceksiniz.Yorum ekle üniteniz olmadığından size Bozüyük ismi üzerine bir yorum göndriyorum.Değerlendirmeye alın. Beğenirseniz yayınlarsınız. Başarılarınızın devamlı olması dileğiyle;
Bozüyük İsmi Üzerine,
Daha önceleri Boz yük veya Boz üyük(küçük tepe) ve daha birkaç anlam verilmeye çalışılmış; kesin bir tespit yapılamamışsa da isim yöre halkı tarafından benimsenmiştir.
Bizler de Bozüyüklü olmaktan hep gurur duyarız. Geçenlerde Kültür bakanlığı başvuru kitaplarından, Ahmet B. Ercilasunun yazdığı  Örneklerle Bugünkü Türk Alfabeleri kitabında Kırgız ve Kazak Türklerinde üy ün iki değişik anlama geldiğini saptadım. Çin sınırındaki Kırgız söyleşilerinde üy; aile anlamına gelmekte, Kazak Türklerinde ise ev anlamı kuvvetle kullanılmaktadır. Öyle ki bizdeki eve sözü kazakta evğe olarak kullanılmaktadır. Boz; bilindiği gibi sarılıp sarmalanıp taşınan bir yükün çözülerek bir yere konulması ve yerleştirilmesidir. Yük ise hemen/anında ük ü akla getiriyor. Üyyük demek yerine zamanla kısalarak üyük söylencesi oluşabilir. Yüzyıllarca göçebe yaşayan, binlerce yıl göçmek zorunda kalan atalarımız ev eşyalarını yanlarında taşımak zorunda idiler. Ayrıca bizim köy dediğimiz yerleşkelere kazaklar ve kırgızda avıl denmesi, yani evler topluluğu, bu varsayımı güçlendirmektedir. Daha ilginç olanı ise; Haluk Tarcanın Ön Türkler adlı kitaplarında, Kazım Mirşana atfen  , bugün Çin sınırları içindeki Uygur topraklarında, Çinlilerin titizlikle sakladığı büyük çok büyük bir piramit bulunduğu, yapım tarihinin 20 000(yirmi bin) yıl veya ötesine uzandığı kaydı var. Yani Mısır piramitlerinden çok çok daha büyük piramitlerin binlerce yıl önce orta asyada Türkler tarafından yapıldığı ve medeniyetin Mısıra Türkler tarafından getirildiği öne sürülmektedir. Bizim açımızdan bu durum her ne kadar güvenç kaynağı olsa da, Anadolu söylencesinde üyük sözünün küçük tepe anlamından daha çok ev eşyasıyla yüklü anıt mezar(piramit) kavramını sakladığı anlaşılır. Başka bir deyişle üyük ; ev eşyası yükü olabildiği gibi, yirmi bin sene önceleri ev eşyaları ile gömülen önderlerinin anıt mezarı da olabilir. Benim yaşıma yakın olanlar bilirler; Toprak fabrikalarının güneyinde, küçük üyük dediğimiz bir üyük vardı. Sonradan üyük içinden kazı esnasında ev ve şahıs kullanım eşyalarının çıktığı ve civarda yerleşim kalıntılarının bulunduğu tespit edilmiş. Bu açıdan bakıldığında; Bozüyük isminin anlamıyla birlikte bu sözü kullananların atalarının kazak Türkleri olduğu, buraya geldiklerinde binlerce yıl önce ön atalarının buraya yerleşerek anıt mezar bıraktıkları, dolayısıyla yaşanacak bir alan olduğunu tespit ettikler görülür. Daha da perçinlemek gerekirse avıl(yerleşke) sözünün yakın bir geçmişte Bozüyükte ahıl olarak kullanıldığı, belki İhsan Efendiye(Esel) sorulsa ne anlama geldiğini hatırlayacağını sanıyorum ki ben çocukluğumda hayal meyal de olsa ahılın, ahır değil, kullanıldığını hatırlıyorum. Demek ki yirmi bin yıldır bu bölge Türk bölgesi ve kıyamete kadar da Türk olma zorunda. Ve Bozüyük ismiyle yirmi bin yılın ötesinde bir tarihe, Türk tarihine ışık tutuyor. Kim Bozüyüklü olupta ben Bozüyüklüyüm diye gururlanmaz, övünmez. Bozüyüklülere duyurulur.
8 Kasım 2007 İbrahim İnaç(Gazi)

Akın Tunç    29 Ekim 2007 14:45 | eSkiŞeHiR/ßoZüYüK
OylamaOylamaOylamaOylamaOylama
http://www.bozuyukcadde.comcrazy_boy_2600@hotmail.com
herkeze merhaba...Site gayet güzel,inşallah daha da güzel olucak..Bazı eksiklikler var,bu eksiklikler olucak tabi..Ama bunları zamanla en aza indirmek gerekir..Bütün Bozüyüksporlu ve Bozüyükspor'a sempati duyan herkezi www.bozuyukcadde.com sitemize bekleriz...İyi günler..Başarılar..

BadChild    28 Ekim 2007 05:32 |
OylamaOylamaOylamaOylamaOylama
Sitenizi youtube gördüm. tasarımı gerçekten çok güzel ama çok eksikleri var inşallah en kısa zamanda eksiklerde giderirsiniz.Ben şuan çanakkalede askerim sitenizi tamamen tesedüf eseri rast geldim. bence reklamlarınızı arttırır ve içeriğinizi geliştirirseniz çok güzel bir site olacağına eminim. sizi ve arkadaşlarınızı tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim..
Admin Yorumu Admin Yorumu:
Yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Evet eksiklerimiz çok ama neler eksik ben sizlere bunu sormak isterim.(Yani bizden neler bekliyorsunuz.) T.C. Kanunları çerçevesinde herşeyi paylaşmaya hazırız, yeter ki bize haber verin. Bide kadro oluşturmadık daha o eksik şimdilik.

oktay    27 Ekim 2007 19:48 |
SELAM ARKADAŞLAR ŞEHİTLERİMİZ İÇİN BİZ VATANIMIZI VE YURDUMUZU DAİMA AYAKTA TUTALIM (ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEZ YURDUMUZ ASLA BÖLÜNMEZ)


106
Ziyaretci Defteri Kayitlari
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 »

EasyBook

düzenleme msakgun

Google | Bozüyük FM | METRİSTEPE| GümüşAltınTakı.com| Led Tabela Marketim

Uyarı! Sitemizde yer alan haberler diğer sitelerden siz ziyaretçilerimizin bu haberlere

daha kolay ulaşabilmesi için alınmaktadır. Başkaca bir art niyetimiz yoktur.

Led tabela, Folyo Baskı, Vinil Germe, Kutu Harf, Cam Kaplama, Pleksi Kesim, Lazer Kesim, P10 panel, P6 Panel, P7.62 Panel, Tam Renkli Led Ekran, Güzergah Tabelası, Sıcaklık Nem Tabelası, İş Kazasız Geçen Gün Tabelası, Geri Sayım Tabelası, Belediye Bilgilendirme Tabelası, Karayolları Bilgi Tabelası, One Way Vision, tabela, dijital baskı, grafik tasarım, led tabela, kaşe, davetiye, kartvizit, el ilanı, afiş, broşür,alüminyum - mermere yazı